Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

Flight and Cabin Operations Uniform Logistics Inte (13531)

Flight and Cabin Operations Uniform Logistics Intern is responsible for being primary contact - supporting the uniform logistics - to manage, support and supervise third party contracted providers and uniform handover process to the newly hired employees.Responsibilities:•Main responsibility will be to provide support in management all uniform related matters for new joining pilots and new joining cabin crew from non-EU bases•Exercise support in oversight of external providers regarding uniform logistics and deliveries•Coordinate uniform deliveries versus crew simulator schedule•Receiving shipments, its registration•Ensure administrative aspects, informing pilots and cabin crew about uniforms available to be collected•Overseeing of Uniform Sample collection at its location•Facilitation uniform fitting•Carry-out handover of the uniformsRequirements:•Active university student status in Hungary•Fluency in English is a must•Position is available on daily bases (MON-FRI) 10:00-15:00.•Assertive personality with good communication skills•Computer literacy•High attention to details•Flexibility

Kategória Diákmunka / Szakmai gyakorlat
Régió X. kerület
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő (MON-FRI) 10:00-15:00
Munkabér 1000 Ft/óra
Aktiválás időpontja 2018.08.03.
Iratkozzon fel állásértesítőre
Hasonló állások
Adatrögzítés, minőségellenőrzés (6893)

MŰISZ Iskolaszövetkezet

Gyógyszer forgalmazó partnerünk részére várunk ...
X. kerület

Ruhakiadás (13856)

Feladatok:1 fő:: ruhakiadás1 fő: adminisztrálja...
X. kerület

Purchasing Trainee (13848)

The Purchasing Trainee works closely with the i...
X. kerület