www.cvonline.hu

Web Application Developer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2017.01.22.

Pozíció leírása / Job description

Our partner, specializing in the production and sales of marketing software, is currently looking for a Web Developer to join their team in Budapest.

Feladatok:

The main part of the job is programming, but periodically the candidate would also be involved in communicating with the clients and understanding their needs; and also customize the software based on their requirements.
The used technologies are the followings:
PHP, HTML, CSS (CSS3), Javascript, jQuery, MySQL and other web development technologies.

Elvárások:

- Web Development experience (like PHP, HTML, CSS (CSS3), Javascript, jQuery, MySQL), from junior to senior level
- Strong communication skills
- Customer-oriented approach

Amit kínálunk:

- Opportunity for professional development
- Opportunity to experience how your work and your code changes the world of businesses
- Familiar working environment
- Competitive compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -