www.cvonline.hu

Retail Sales Manager

Régió:

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.10.21.
Jelentkezési határidő: 2017.07.19.

Pozíció leírása / Job description

Our multinational partner who is one of the largest sportswear manufacturer is looking for a Retail Sales Manager with the following tasks and responsibilities:

Feladatok:

-To develop the overall strategy for the field & key account portfolio
-To establish an appropriate organizational framework for the Field&Key Account Management
-To manage key account customers, set objectives, strategies, tactics, allocate resources and ensure translation into action plans respecting the framework set by the customer portfolio strategies
-To lead team and foster performance culture
-To develop, train and retain key talents
-To monitor and report on customers and competitors
-To provide plans and forecasts on customers performances
-To ensure customer compliance with agreements

Elvárások:

-Proven track record as a Sales Manager/ Senior Key Account Manager preferebly within the FMCG/retail sector
-Driving and seeking for the new business opportunities
-High analytical skills
-Excellent communication and people management skills
-Fluent in written and spoken Hungarian and English
-Slovak language knowledge is an advantage

Amit kínálunk:

-Multinational environment
-Competetive compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Értékesítés / Kereskedelem
Régió
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -