Italian speaking Accounts Payable Specialist - Fresgrads are welcome!

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.10.26.
Jelentkezési határidő: 2017.05.19.

Pozíció leírása / Job description

One of the largest providers of information technology, consulting services and business-process solutions is looking for a Slovakian speaking AP Accountant into their Budapest Service Center.

Feladatok:

-Ensure that the accounts payable and receivable teams are operated in an effective, client-oriented way
-Manage the AP processe
-Effectively manage workload requirements between team members and other SSC teams
-Build up and maintain good business relationships with the management, stakeholders, key suppliers

Elvárások:

-Fluent English and Italian is a MUST
-BA degree in Finance/Accounting, or experience in the Accounts Payable area
-Excellent analytical and communication skills
-Good problem-solving and time management skills

Amit kínálunk:

-The chance to work in a dynamic, real multi-cultural organization
-Excellent professional environment
-Excellent cafeteria system and continuous training opportunities
-Real developing opportunities - horizontal or vertical job rotation possible, including different Finance processes and
practices that provide improvement opportunities within the organisation.

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -