www.cvonline.hu

Technical Complaint Handling Officer

Our client is a multinational company present in 20 countries. For their center in Budapest we are looking for a Technical Complaint Handling Officer

Tasks:

  • Handling incoming complaints & quality related customer needs
  • Register and follow up complaints and process all customer enquiries (technical)
  • Receive and process customer inbound calls, e-mails, mails, faxes
  • Fulfill customer request and ensure customer satisfaction
  • Keeping contact with customers and colleagues from abroad

Requirements:

  • Technical university or college degree
  • 1-2 years experience in Customer Service/Quality
  • Fluency in English, German language knowledge is an advantage
  • Persistent and professional under pressure
  • Customer, service and team focused
  • Capable of effective priority setting
Munkavégzés helye Budapest
Kategória Ügyfélszolgálat / Vevőszolgálat / Szolgáltatás
Régió Budapest
Egyéb hasonló állások Önnek
Iskolabusz –koordinátor

Első Iskolabusz kft

 Az Első Iskolabausz Kft iskolabusz – koordi...
Budapest

Call center munkatárs (fix fizetés)

SomeDeal kft

Call center munkatárs  Feladatok: Kimenőhívások...
Budapest

Customer Support

TransferWise Kft. Magyarországi Fióktelepe

    Customer Support at TransferWise in Budapes...