Kedves Álláskereső,

Amennyiben jelentkezni kíván az álláshirdetésre, arra a hirdető cég karrier oldalán van lehetősége.

Mielőtt azonban továbblépne, kérjük, adja meg email címét, hogy ne maradjon le a hasonló állásajánlatokról.

A Tovább a jelentkezéshez gomb megnyomásával elfogadja az ÁSZF-et, és hozzájárul ahhoz, hogy a

www.cvonline.hu állásajánlatokat és álláskereséssel kapcsolatos információkat küldjön Önnek.

Az állásra a „Tovább a jelentkezéshez” gomb megnyomásával tud jelentkezni úgy, hogy a hirdető cég oldalán

minden szükséges információt megad, és a jelentkezését a leírtaknak megfelelően hajtja végre.

SQL Developer [ZFMS-DA01]

Focus Consulting Kft.
Added on: 2014.09.22.
Ad ID__: 327856
Focus consulting

Megbízónk

Our Client is one of the world’s largest and most respected financial services companies. Into its global team we are looking for SQL Developer in Budapest.

Feladatok

- Responsible for data analysis, data profiling and data sourcing
- Work with business analysts and data architects to understand data requirements and build data models
- Support business analysts and developers with data subject expertise, query building and optimization
- Create functional and technical ETL specification documents, develop test data and test cases for ETL testing

Elvárások

- Strong knowledge of relational databases, preferably DB2 and Sybase
- Very strong SQL and developing skills
- Strong knowledge of ETL tools
- Excellent communication skills, advanced level of English
- Strong analytical, profiling and troubleshooting skills

Előny

- Knowledge of financial services data a plus
- Experience in all phases of software development project lifecycle
- Knowledge of Autosys, Perl, shell scripts a plus

Munkavégzés helye
Kategória
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Régió
Budapest

More details here__

x

Kérjük, ossza meg velünk véleményét!

Visszajelzés küldése