www.cvonline.hu

Software Engineer

HSA Kft.

Hozzáadva: 2016.04.03.
Hirdetés azonosító: 409102

Cégünk több mint tíz éve meghatározó szereplője Közép- és Kelet Magyarország személyzeti szolgáltató piacának. Fő tevékenységeink a munkaerő-közvetítés, munkaerő-kölcsönzés, felnőttképzés.

Heves megyei partnercégünk részére keresünk munkavállalót a következő munkakörbe:

Tasks:

  • Software programming of embeeded electronics of actuators for several automotive applications
  • Software development for Automotive applications using C, Assembler and code warrior
  • Software validation and testing according to Quality process
  • Documentation according to Quality process
  • Testing - collecting and analysing data from tests on prototypes
  • Software documentation
  • Collaboration for FMEAs within the development process
  • Application of quality system procedure - taking into consideration the quality aspects at the work
  • Environmental assessment - taking into account the environmental impact of new products and their manufacturing processes and how they would be safely disposed

Requirements:

  • Understanding of design and engineering procedures; technical know-how on motors and sensors
  • Bachelor or Master degree: electronics, mechatronics, or electrical engineer
  • Knowledge of Assembler and C programming languages
  • Innovative and creative thinking
  • Strong problem-solving skills
  • Indipendence and systematic working, able to work under pressure
  • English or German (or French) medium level
  • Teamwork and proficiency; initiative and diligence

Place of work: in Heves county

Ha szeretné megpályázni a pozíciót, kérem, küldje el fényképes szakmai önéletrajzát magyar és angol nyelven fizetési igényének és a pozíció nevének tárgy menüben történő pontos megjelölésével a job@hsakft.hu e-mail címre.

Egyéb hasonló állások Önnek
CNC- gépkezelő és programozó állás Hollandiában

EUWORK Kft.

Tapasztalattal rendelkező, angolul vagy németül...
Budapest

3D méréstechnikus

HSA Kft.

Partnercégünk számára keresünk munkatársat az a...
Eger

Termelési minőségügyi mérnök

HSA Kft.

Heves