www.cvonline.hu

Service desk analyst

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2016.06.28.
Jelentkezési határidő: 2012.08.16.
Hirdetés azonosító: 401275

Our Client, one of the world’s leading telecommunications company’s developing Shared Service Centre is looking for a suitably qualified and experienced person for the role of Service desk analyst.

Feladatok:

- Processing tickets and orders
- Answering calls and e-mails
- Providing Level 1 support and first-time fix and level 2 support on certain systems or solutions

Elvárások:

- Experience in a customer facing support function(preferably IT) in a multinational environment
- Fluency in English AND German is essential
- Willingness to work in shifts
- Familiarity with Remedy is an advantage

Amit kínálunk:

- Multinational environment
- Dynamic team
- Competitive compensation package

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján