www.cvonline.hu

Norwegian process coordinator

For our multinational client we are looking for a
Norwegian speaking process coordinator

Location:
Budapest

Responsibilities:

  •  Receiving requests in Norwegian language via phone and e-mail
  • Qualifying, prioritizing cases, registration in database
  • Arranging necessary steps with subcontractors, liaising with local country offices, coordinators, technical teams
  • Coordinating progress, case follow up
  • Initiate preventive calls to minimize damages
Requirements:
  • Strong Norwegian knowledge
  • Fluent English knowledge
  • Good PC skills
  • Excellent problem solving skills
  • Very good communication skills
We offer:
  • Cafeteria
  • Sport activities
  • Career opportunity
  • Friendly work environment
Munkavégzés helye Budapest
Kategória Ügyfélszolgálat / Vevőszolgálat / Szolgáltatás
Minimális tapasztalat Tapasztalat nem szükséges
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Régió Budapest
Egyéb hasonló állások Önnek
Iskolabusz –koordinátor

Első Iskolabusz kft

 Az Első Iskolabausz Kft iskolabusz – koordi...
Budapest

Call center munkatárs (fix fizetés)

SomeDeal kft

Call center munkatárs  Feladatok: Kimenőhívások...
Budapest

Customer Support

TransferWise Kft. Magyarországi Fióktelepe

    Customer Support at TransferWise in Budapes...