www.cvonline.hu

Key Account Manager

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2016.06.24.
Jelentkezési határidő: 2012.06.22.
Hirdetés azonosító: 412922

We are looking for a Key Account Manager, responsible for Hungary to drive the business growth with tailor-made solutions for partners.

Feladatok:

- Channel sales and forecasting of opportunities and managing pipeline
- Proposal assistance, training, issue resolution, forecast management for partners
- Design and implement marketing and co-selling plans to motivate partners
- New business development and maintaining customer relationships

Elvárások:

- Min. 5 years sales experience
- Experience with enterprise solutions and large organizations
- Strong understanding of market dynamics and requirements
- Willingness to travel

Amit kínálunk:

- International organization
- Part of a global team
- Possibilities for development
- Competitive compensation package

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján