Kedves Álláskereső,

Amennyiben jelentkezni kíván az álláshirdetésre, arra a hirdető cég karrier oldalán van lehetősége.

Mielőtt azonban továbblépne, kérjük, adja meg email címét, hogy ne maradjon le a hasonló állásajánlatokról.

A Tovább a jelentkezéshez gomb megnyomásával elfogadja az ÁSZF-et, és hozzájárul ahhoz, hogy a

www.cvonline.hu állásajánlatokat és álláskereséssel kapcsolatos információkat küldjön Önnek.

Az állásra a „Tovább a jelentkezéshez” gomb megnyomásával tud jelentkezni úgy, hogy a hirdető cég oldalán

minden szükséges információt megad, és a jelentkezését a leírtaknak megfelelően hajtja végre.

Invoice to pay, SAP support team member

Régió:

Budapest

Randstad Hungary Kft.
Hozzáadva: 2014.10.02.
Jelentkezési határidő: 2012.09.29.
Hirdetés azonosító: 399581
lejárt

Our client is looking for team members to setup its Regional Invoice to Pay, SAP Support Group in Budapest.

We invite candidates to the position of Invoice to Pay, SAP support team member to ensure continuous higher efficiency, compliance, and maximum quality and standard of applications in the SAP invoice to pay processes.

Feladatok:

1) Support the usage of the system
- Deliver first level support and system administration
- Handle all incoming calls/e-mails from the business end users in relation to SAP I2P and Vendor Invoice Management.
- Assist end-users with general use and navigation queries.

2) Support the development of the system
- Implement developments and provide testing support to SAP I2P solution and Vendor Invoice Management
- Ensure proper usage of the system and resolve ongoing issues
- Support I2P system applications
- Manage SAP soft-configuration data tables and coordinate master data changes

Elvárások:

- College or university degree
- Experience in system support is a must
- Fluency in English is a must
- German language knowledge is an advantage
- Experience in Shared Service or Customer Service Centre in a support function is a plus
- Excellent problem solving and strong communication skills
- Analytical capability, good IT skills
- Experience and knowledge of SAP desirable, but initial training will be offered for this position

Amit kínálunk:

- Opportunity to join a successful international Group
- Career development opportunity in a quickly growing SSC
- Excellent training opportunities
- Competitive compensation

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján

Kategória
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió
Budapest
Link:
http://www.randstad.hu/job_details/16351-invoice-to-pay-sap-support-team-member/?mid=cvonline" onclick="emailFromLead.startUp(this.getAttribute('href'),399581);return false;

x

Kérjük, ossza meg velünk véleményét!

Visszajelzés küldése