www.cvonline.hu
French speaking Customer Account
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.05.08.
Jelentkezési határidő: 2014.05.09.
Hirdetés azonosító: 476888
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
Our prestigious client is looking for qualified candidates for Customer Account Assistant position.

The Customer Account Assistant acts as the first point of contact for Dealers, Agents and Industrial customers.
They deal with all customer-invoicing and payment related issues.
Each Assistant has a portfolio of accounts, within a specific country / region, which must be proactively managed.
Any non matching customer payments, invoicing queries and overdue accounts must be investigated.
The Customer Account Assistant provides a major responsibility for minimising overdue balances.

Követelmények
- Fluency in English and French languages both written and spoken
- Candidates must have excellent Customer Service skills
- 0-3 years work experience
- Attention to detail and accuracy are essential in this role
- Proactive and flexible approach to problem solving
- Good communication skills
- Ability to work as a part of a team
- Numerate and willing to acquire computer system skills

Egyéb hasonló állások Önnek
Ipari mérnök - Veszprém (Referenciaszám: KJ-2189)

Man at Work Kft.

Feladatok: A meglévő gyártósorok átalakítása és...
Veszprém, Veszprém

Gyakornok - Motorgyártás - V6 Motorszerelde - Gyártási folyamatok

AUDI HUNGARIA Zrt.

A szakterületen lévő gyakornok megismerkedhet a...
Győr

.NET Developer

Trenkwalder Kft

.NET fejlesztő kollégát keresünk piacvezető IT ...