Kedves Álláskereső,

Amennyiben jelentkezni kíván az álláshirdetésre, arra a hirdető cég karrier oldalán van lehetősége.

Mielőtt azonban továbblépne, kérjük, adja meg email címét, hogy ne maradjon le a hasonló állásajánlatokról.

A Tovább a jelentkezéshez gomb megnyomásával elfogadja az ÁSZF-et, és hozzájárul ahhoz, hogy a

www.cvonline.hu állásajánlatokat és álláskereséssel kapcsolatos információkat küldjön Önnek.

Az állásra a „Tovább a jelentkezéshez” gomb megnyomásával tud jelentkezni úgy, hogy a hirdető cég oldalán

minden szükséges információt megad, és a jelentkezését a leírtaknak megfelelően hajtja végre.

French speaking AR Specialist

Régió:

Budapest

Randstad Hungary Kft.
Hozzáadva: 2014.09.20.
Jelentkezési határidő: 2012.09.29.
Hirdetés azonosító: 405716
lejárt

Our client is a world leader in welding, cutting and also an international supplier of products, know-how and services. The purpose of the SSC is to provide services to business units in Europe to agree deliverables set out in the service level agreements.

The operation of the Accounts Receivable Team is one of the key functions of the Budapest SSC.

Feladatok:

- To manage the end-to-end Order-to-Cash cycle
- Manual invoicing; Invoice processing
- Cash application, Intercompany netting
- Bank, IC reconciliation
- Credit management
- AR ledger review
- Booking payments from customers in a timely manner
- Reconciliation of customer accounts
- Inter company balance reconciliations
- Chasing late payment in accordance with defined credit management policy
- Maintain credit limits and payment terms up to authorities
- Collection of information to maintain the AR master file
- Proposal for the end of the month to the unit controllers for any provisions
- Ensure continous process improvement in the AR function
- Assist in AR migrations from the Business Units to the Budapest SSC

Elvárások:

- College or University Degree in Economics or Finance
- Strong communication and interpersonal skills
- Financial background
- At least 1 year relevant experience in accounting
- Good attention to details
- Fluent English and sound knowledge of French

Amit kínálunk:

- Modern, international working environment in a strongly expanding company
- Long term career opportunities
- Competitive compensation

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján

Kategória
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió
Budapest
Link:
http://www.randstad.hu/job_details/16871-french-speaking-ar-specialist/?mid=cvonline" onclick="emailFromLead.startUp(this.getAttribute('href'),405716);return false;

x

Kérjük, ossza meg velünk véleményét!

Visszajelzés küldése