Kedves Álláskereső,

Amennyiben jelentkezni kíván az álláshirdetésre, arra a hirdető cég karrier oldalán van lehetősége.

Mielőtt azonban továbblépne, kérjük, adja meg email címét, hogy ne maradjon le a hasonló állásajánlatokról.

A Tovább a jelentkezéshez gomb megnyomásával elfogadja az ÁSZF-et, és hozzájárul ahhoz, hogy a

www.cvonline.hu állásajánlatokat és álláskereséssel kapcsolatos információkat küldjön Önnek.

Az állásra a „Tovább a jelentkezéshez” gomb megnyomásával tud jelentkezni úgy, hogy a hirdető cég oldalán

minden szükséges információt megad, és a jelentkezését a leírtaknak megfelelően hajtja végre.

C# Technical Leader [ZFMS-TL01]

Focus Consulting Kft.
Added on: 2014.09.23.
Ad ID__: 393248
Focus consulting

Megbízónk

Our Client is one of the world

Feladatok

The team develops cutting edge Trading, Pricing and Risk solutions for fixed income products including bonds and interest rate swaps. The main focus of the team is to deliver increased automation to the trading desks and expand electronic trading capabilities into new business areas.

Elvárások

- Excellent C# and WPF knowledge
- Team and/or project leadership experience
- Development experience in object-oriented programming and working with mixture of new and legacy systems
- Strong interest in the financial business
- Good problem-solving, result-focused, can-do attitude, and strong focus to keep the business running and competitive,
- Open to learn and work with other technologies (C++, Java, Perl) as business objectives require,
- Excellent communication skills in English and ability to work in a team

Előny

- Experience with Fixed Income markets and products

Munkavégzés helye
Kategória
IT / Informatika
Régió
Budapest

More details here__

x

Kérjük, ossza meg velünk véleményét!

Visszajelzés küldése