Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

Teszt validációs mérnök

  • Hire-One Kft.
  • Tatabánya
  • A hirdetés 26 napja lejárt

Pozíció leírása:

Participate in the constant development of test methods principles and structure in Global Operations;
Create and/or approve validation documentation for production related test methods;
Participate in SVS projects as test method specialist;
Participate in troubleshooting and ongoing maintenance of test methods implemented in production;
Participate in troubleshooting of production test methods;
Train colleagues in production test methods;
Participate in internal and external audits for test method documentation;
Establish and maintain a close relationship with TM specialist group in Measures & Monitoring;
Collaborate, communicate and coordinate tasks with TM specialist group in Measures & Monitoring.

Követelmények:

Advanced in both spoken and written English;
Scientific academic background: mechanical engineer;
Analytical reasoning, structured problem solving and strong methodological approach;
Knowledge of relevant regulatory and quality standards in Medical Device area;
Mobile: estimated travel in position 10 travel days a year;
IT skills: Microsoft Office and statistical software (for example. sas.jmp.

Munkavégzés helye:

Komárom-Esztergom megye

Az állásra jelentkezni a E-mail cím megjelenítése e-mail címen keresztül lehet!
A fényképes önéletrajzokat magyar és angol nyelven is várjuk.
Kérjük, a levél tárgyába írja be a pozíció nevét és a referencia számát is. Köszönjük!
Amennyiben szeretne az aktuális állásainkról értesítést kapni, akkor kérjük, Link megjelenítéseregisztráljon be hozzánk!
Hire-One Személyzeti Tanácsadó Kft. Nyilvántartási szám: 3376-1/2008.
További információ esetén kérjük az alábbi telefonszámokon szíveskedjenek érdeklődni: +36 34/480-380,+3630/436-0610 (Nagy Gábor)

Amit nyújtunk

Versenyképes jövedelem
Kiemelkedő munkakörnyezet
Multinacionális háttér ( skandináv )
Állandó fejlődési lehetőség

Helyek Tatabánya
Kategória Mérnök / Műszaki
Gyártás / Termelés
Aktiválás időpontja 2019.02.18.
Iratkozzon fel állásértesítőre
Hasonló állások
Validációs Mérnök

HAYS Hungary Kft.

Validációs mérnök Az Ön új cége Validációs mérn...
Budapest

Teszt-technikus

Trenkwalder Kft

Tesztmérnökség támogatásaKijelölt gépek és bere...
Pécs

Teszt technikus

Starjobs Magyarország

Teszt technikus munkatársat keresünk multinacio...
Fót