www.cvonline.hu

Technical Sales Representative

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.12.21.
Jelentkezési határidő: 2016.11.05.

Pozíció leírása / Job description

Our multinational Partner is market leader in fastening solutions. We are looking for a talented, self-motivated Technical Sales Representative.. for them for Hungary.

Feladatok:

- Generate new business leads with new customers in Hungary
- Monitor and report on market and competitor activities and provide relevant reports and information
- Maintain and develop existing and new customers
- Technical support for the customers
- Work closely with the regional colleagues

Elvárások:

- Experience in external sales professional in industrial sales / B2B sales
- Excellent technical background desirable with college/university education
- Fluent English language knowledge is a must..
- Highly self-motivated, determined and self-confident personality
- Strong proven ability and desire to actively hunt for new business and as well develop existing accounts.
- Excellent communication and presentation skills
- Driving license

Amit kínálunk:

-Competitive compensation package
-Good training program
-Multinational company

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Értékesítés / Kereskedelem
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -