Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

Senior kockázatkezelési szakértő

OTP Bank NyRt.
Régió: Budapest, Pest

Hozzáadva: 2018.11.17.
Jelentkezési határidő: 2018.08.16.

A régióban piacvezető nemzetközi bankcsoport központi lakossági hitelkockázat-kezelési területe

senior kockázatkezelési szakértőt

keres

A MUNKAKÖR CÉLJA:

  • Lakossági underwriting és kockázatkezelési folyamatok fejlesztése kifejezetten a nemzetközi bankcsoportban

FELADATOK:

  • A bankcsoport szintjén felmerülő hitel-kockázati faktorok feltérképezése, számszerűsítése;
  • Bankcsoporti szintű policy-k, guideline-ok kialakítása, egyeztetése, részvétel a bankcsoporti szintű hitelkockázat-kezelési szabályrendszer kialakításában és működtetésében;
  • Bankcsoporti szintű kockázatkezelési stratégia kidolgozása; a bankcsoporttagok hitelezési politikájának kialakítása;
  • Bankcsoporti lakossági termékek, folyamatok jóváhagyása, kockázatkezelési legjobb gyakorlatok azonosítása és közvetítése a csoporton belül, stratégiai döntések előkészítése, véleményezése;
  • A menedzselt szegmensek portfólió minőségének előrejelzése, kockázati limitek és indikátorok megfogalmazása; a kockázati indikátorok folyamatos monitoringja;
  • Aktív kapcsolattartás a bankcsoporttagokkal.

ELVÁRÁSOK:

  • Felsőfokú szakirányú (egyetemi-főiskolai) végzettség
  • Lakossági kockázatkezelési munkakörben szerzett legalább 5 éves szakmai gyakorlat
  • Aktív tárgyalóképes angol nyelvtudás mind írásban, mind szóban
  • Lakossági hitelezési és üzleti folyamatok ismerete
  • Jó analitikai képességek, rendszerszemlélet,
  • Kreativitás, kezdeményezőkészség, nyitottság az új megoldásokra
  • Precíz önálló munkavégzés
  • Magas szintű MS felhasználói és prezentációs technikai ismeretek

ELŐNYÖK:

  • Elemzési ismeretek
  • IT programozási ismeretek
  • Lakossági hitelezés terén szerzett tapasztalat

AMIT KÍNÁLUNK:

  • Versenyképes kompenzációs és cafeteria rendszer
  • Személyre szabott fejlesztési lehetőségek
  • Nemzetközi kitekintés
  • Dinamikus, eredményorientált, a folyamatos fejlődést támogató munkahelyi környezet
Helyek Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet > Banki elemző, Hitelspecialista, Kockázat-menedzser, Kockázatkezelő
IT / Informatika
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling > Kockázat-menedzser, Kockázatkezelő, Pénzügyi elemző, Pénzügyi tanácsadó
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Középiskola
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol
Aktiválás időpontja 2018.07.18.
Iratkozzon fel állásértesítőre