www.cvonline.hu
SAP Business Objects Expert
Trenkwalder Kft
Régió: Heves, Heves
Hozzáadva: 2018.01.19.
Jelentkezési határidő: 2016.12.01.
Hirdetés azonosító: 1094904
lejárt

Our multinational automotive partner is looking for a new SAP expert colleague in Hatvan

Feladatok:

  • develop, define and standardize reporting is SAP BO regarding logistic processes
  • create reports for our internal steakholders in the logistics area os Automotive Electronics business globally
  • support and consult reporting colleagues
  • analyse and design global and local logistic reporting processes

Elvárások:

  • graduated in business science
  • min. 2 years of experience in logistics area
  • SAP knowledge ( BO, BW)
  • fluent English
  • willingness to travel abroad
  • good logical, communication skills

Amit nyújtunk:

  • multinational work environment
  • international business trips
  • competitive salary

Magán-munkaközvetítői ny. sz.: 29338/2000-0100
Munkaerő-kölcsönzői ny. sz.: 37961/2001-0100
Adatkezelés nyilvántartási száma NAIH-53813/2012.