Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

Piaci kockázati tanácsadó/Market Risk Expert

Régió: Budapest

Hozzáadva: 2019.12.14.
Jelentkezési határidő: 2019.12.16.

A pozícióról

Magyarország egyik piacvezető pénzintézetéhez, 5 fős kockázatkezelési csapatba keresünk tapasztalt új kollégát az alábbi pozícióba:

Piaci kockázati tanácsadó

Feladatok

banki könyvi tőkeszámítás folyamatának nyomon követése, esetleges hibák detektálása, javítása, elemzése;

MNB ICAAP iránymutatója szerinti benchmark tőke modell implementációjának befejezése, fejlesztése

NII riportok fejlesztése, elemzése

banki könyvi kockázati modellek karbantartása, fejlesztése

banki könyvi kockázatok SREP ajánlásokhoz kapcsolódó akció terv végrehajtása, nyomkövetése;

banki könyvi kockázatkezelés folyamatainak karbantartása (rulebook implementációk)

likviditási kockázatok elemzése (LCR, NSFR, ENSFR), a riporting specialista kollegina támogatása jogszabályi kérdésekben

MarketRisk adattárházi adatminőség validációja rendszeres jelleggel

MarketRisk NDM üzeneteinek karbantartása, fejlesztése

Elvárások

felsőfokú szakirányú végzettség

min. 3-5 év szakmai tapasztalat banki pénzügyi vagy kockázatkezelési területen

SQL, MS Access ismeretek, nagy adathalmazok kezelése

kiváló modellező, elemző készség (ICAAP)

Basel III, CRR es Delegated Act ismerete

piaci (treasury) - kockázatkezelési ismeretek

Helyek Budapest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Aktiválás időpontja 2019.11.16.
Iratkozzon fel állásértesítőre