Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

Pályakezdő Jogász

  • Gazdasági Versenyhivatal
  • Budapest, Pest
  • A hirdetés 14 napja lejárt

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

PÁLYAKEZDŐ JOGÁSZ SZAKEMBEREK RÉSZÉRE

Kedves Leendő Munkatársunk!

Ha van kedved

  • az államigazgatásnak a fogyasztók számára kézzelfogható hasznot jelentő érdekes területén tevékenykedni úgy, hogy közben
  • a munkaerőpiacon valóban kurrens gyakorlati tapasztalatot és naprakész ismereteket szerzel a versenyjogi jogalkalmazással kapcsolatos jogi/közgazdasági kérdésekben és
  • egy fiatal, dinamikus, kreatív csapat sikereinek részesévé válsz, ahol
  • lehetőséged lesz egy belvárosi, modern munkakörnyezetben angol nyelvtudásod fejleszteni és
  • részt venni a GVH nemzetközi szakmai munkájának alakításában, nemzetközi szervezeteknél (Bizottság, OECD) is munkatapasztalatot szerezni, valamint
  • szakmai tudásod színvonalas külföldi képzéseken bővíteni

akkor ne habozz, jelentkezz hozzánk ösztöndíjas foglalkoztatási programunkba!

Az ösztöndíjas program kifejezetten a pályakezdő diplomásoknak szól, amelynek célja a vizsgálói feladatok fokozatos elsajátítása egy tapasztalt mentor kolléga segítségével.

Az ellátandó feladatok általános leírása:

  • Az adott területen dolgozók munkájának támogatása,
  • együttműködés a választott szakterület részfeladataiban, összefoglalók készítése,
  • riportok, kimutatások készítésében történő közreműködés,
  • elemzések, háttérmunkák készítése,
  • részvétel a szakterület egyes operatív feladatainak ellátásában.

A programot sikeresen teljesítők köztisztviselői kinevezést kaphatnak.

Az ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszony létesítésének feltételei:

  • Magyar állampolgárság, cselekvőképesség, büntetlen előélet,
  • 30. év alatti életkor,
  • végzettséget igazoló - az ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszony létesítését megelőző két éven belül kiadott - diploma,
  • számítógép-felhasználói ismeretek (MS Office),
  • angol nyelven munkavégzés képessége (legalább középfokú szintű aktív nyelvtudás),
  • az ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszony létesítésekor munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban, kormányzati szolgálati jogviszonyban, közszolgálati jogviszonyban nem áll.

Az ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszony időtartama: 12 hónap határozott idő, a pozíció az elbírálást követően azonnal betölthető. A foglalkoztatás a 2004. évi CXXIII. törvény rendelkezései alapján történik.

Az ösztöndíjas foglalkoztatás helye: 1054 Budapest, Alkotmány u. 5.

Elvárások:

  • Igény a szakmai tudás folyamatos bővítése iránt,
  • fejlett kommunikációs készség írásban és szóban egyaránt,
  • érdeklődés és elhivatottság a közszolgálat iránt,
  • aktív és nyitott hozzáállás a feladatok megoldásához,
  • csapatmunkára való alkalmasság.

Előnyt jelent:

  • A megpályázott szakterületnek megfelelő témájú diplomamunka.
  • Ha a jelölt az egyetemi tanulmányok alatt szakmai gyakorlatot vagy munkatapasztalatot szerzett a megpályázott szakterületen.
  • Angol nyelvi környezetben szerzett diploma, szakmai gyakorlat, külföldi ösztöndíj.
  • GVH-nál eltöltött szakmai gyakorlat.

A pályázatra való jelentkezéshez a jelöltnek meg kell felelnie a csatolt táblázatban szereplő feltételeknek is. A pályázathoz csatolt motivációs levélben indokolni szükséges a jelentkezés okát és meg kell jelölni az elsődlegesen választott szakterületet.

Választható szakterületek:

  • Bírósági Képviseleti Iroda
  • Ügyfélszolgálati Iroda
  • Fogyasztóvédelmi Iroda
  • Fúziós Iroda
  • Kartell Iroda
  • Antitröszt Iroda
  • Elnökhelyettesi Titkárság

A pályázatok benyújtási határideje: folyamatos

A pályázati anyagot elektronikus úton kell megküldeni, a levél tárgyában az „ösztöndíjas pályázat” megjelöléssel. A pályázathoz mellékelni szükséges az alábbi dokumentumokat:

  • szakmai önéletrajz (A 45/2012. (III.20.) Kormányrendelet 1. számú melléklete szerinti egységes adattartalmú ún. közszolgálati önéletrajz.),
  • motivációs levél,
  • iskolai végzettségét igazoló oklevelének másolata,
  • érvényes hatósági erkölcsi bizonyítvány bemutatása kedvező felvételi döntés esetén.

Az elbírálás rendje: Az előértékelés alapján kiválasztott jelentkezők a munkáltató képviselőivel állásinterjún vesznek részt, esetlegesen írásbeli feladatot készítenek. A pályázatok feldolgozása és elbírálása folyamatos!

Egyéb információk: az ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszony időtartama alatt az ösztöndíjas havi bruttó 250 ezer Ft összegű fizetést kap, amely időszak a későbbi közszolgálati jogviszony létesítése esetén szolgálati időként beszámításra kerül.

További információk: Link megjelenítése

Amennyiben az oklevél kiállítása folyamatban van a pályázat benyújtható, de a diploma várható kézhezvételét kérjük megjelölni a pályázati anyagban!

Helyek Budapest
Pest
Kategória Diákmunka / Szakmai gyakorlat
Jog / Jogi tanácsadás > Jogász, Jogi asszisztens, Jogi gyakornok
Közigazgatás / Államigazgatás
Minimális tapasztalat Tapasztalat nem szükséges
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű, Szakmai gyakorlat / gyakornok
Aktiválás időpontja 2019.04.10.
Iratkozzon fel állásértesítőre