www.cvonline.hu

Order Management Specialist (Dutch speaker)

Régió: Budapest

Hozzáadva: 2017.12.21.
Jelentkezési határidő: 2017.12.19.

We are recruiting new colleague to our client ( International Company )

as Order Management Specialist (English and Dutch speaking)

Tasks:
  • Provide high standard order management to support to business stakeholders
  • Enter and manage customer orders in SAP and Service cloud
  • Solve incoming queries from customers and sales representatives related to the orders raised by him/her
  • Be the first point of contact for the customers regarding status update of the order (only e-mails in service cloud)
  • Manage purchase orders, create and make corrections in customer invoices
Requirements:
  • Advanced level of the language of the supported region and English skills
  • English is essential. Second language: Dutch
  • Effective and professional written communication both with internal and external customers
  • Solid critical thinking, ability to act as a gatekeeper
  • Ability to overview complex processes
  • Ability to work with remote teams
  • Customer service attitude
  • Capability to overcome obstacles
  • Logical thinking, analytical mindset
  • Proficient IT skills including Excel and Outlook

Desired:

  • Solid SAP and Sales Force service cloud knowledge and experience as a user
  • Experience in order management
Benefits:
  • Opportunity to join and gain an experiences at large successful international company
  • Multinational company's environment
  • Competitive benefit package

We are looking forward to your English and Hungarian CVs with salary expectation to the following address:E-mail cím megjelenítése

Adatkezelési szám: NAIH-106075/2016

Feladatok

Elvárások

Juttatások

Kategória Asszisztencia / Adminisztráció, Beszerzés / Logisztika / Szállítás, Értékesítés / Kereskedelem, Ügyfélszolgálat / Vevőszolgálat / Szolgáltatás
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -
Egyéb hasonló állások Önnek
Order Management Specialist

HSA Kft.

Order Management Specialist   Responsibilities:...
Budapest

Order Management Specialist (Budapest)

IT Services Hungary Kft.

Survey, monitoring and control of national and ...
Budapest

Dutch Order Process Specialist

HAYS Hungary Kft.

Our client, a Swiss-based company with a signif...