Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

Leányvállalati hitelkockázati modell validátor

OTP Bank NyRt.
Régió: Budapest, Pest

Hozzáadva: 2019.08.02.
Jelentkezési határidő: 2019.09.03.

AZ OTP Bank Nyrt. pályázatot hirdet

Leányvállalati Hitelkockázati modell validátor

betöltésére.

Feladatok:

  • Statisztikai alapú hitelkockázati modellek jóváhagyása és rendszeres validációja mind a magyar-, mind a leánybanki operációra vonatkozóan
  • A kockázati modellek rendszeres monitoringja
  • Stressz tesztek, szcenárióelemzések készítése
  • Csoportszintű best practice-ek kidolgozása, leánybanki roll-outjának támogatása
  • Részvétel a bankcsoport értékvesztés módszertanának értékelésében
  • Felsővezetői riportok, elemzések készítése a leánybanki portfoliók minőségének alakulásáról
  • Kockázatkezeléssel kapcsolatos projektmunkákban való részvétel
  • Részvétel a kockázatkezelési adatpiac folyamatos fejlesztésében és az adatvizualizációs folyamatokban

Elvárások:

  • Felsőfokú pénzügyi, gazdasági vagy matematikai végzettség
  • Felsőfokú angol nyelvtudás
  • Banknál / pénzügyi szolgáltatónál, hasonló pozícióban szerzett 1-3 éves tapasztalat (modellfejlesztés, validáció)
  • Magas szintű elemzési képesség (összetett riportok, adattáblák értelmezése)
  • Önállóság, talpra esettség, határozott fellépés
  • Logikus gondolkodás, rendszerszemlélet
  • Proaktív attitűd

Előnyök:

  • Banki hiteltermékek, hitelezési folyamatok ismerete
  • Statisztikai elemző, adatbázis-kezelő szoftverek ismerete (SQL, SAS, R, Python)
  • Programozási ismeretek

Amit nyújtunk:

  • Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak,
  • Izgalmas, kihívást jelentő munka Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken vehetsz részt,
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben,
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör,
  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér,
  • Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok, versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag.

Munkavégzés helye: Budapest

Töltsd fel az önéletrajzod és nyerj
Dorko utalványt, vagy egy 350 000 Ft értékű elektromos rollert!

Helyek Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet > Banki elemző, Banki szakértő, Hitel menedzser, Hitelspecialista, Kockázat-menedzser, Kockázatkezelő
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling > Kockázat-menedzser, Kockázatkezelő, Pénzügyi elemző, Pénzügyi ellenőr
Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés > Gazdasági elemző
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol
Aktiválás időpontja 2019.08.05.
Iratkozzon fel állásértesítőre