Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

Kockázatkezelési tanácsadó

OTP Bank NyRt.
Régió: Budapest, Pest

Hozzáadva: 2019.09.12.
Jelentkezési határidő: 2019.10.12.

Az OTP Bank

munkakör betöltéséhez munkatársat keres

Feladat:

  • Hitelezéshez kapcsolódó kockázatkezelési szabályok kialakítása, szabályzatok írása, véleményezése, a szabályozások rendszeres felülvizsgálata, kapcsolódó bizottsági előterjesztések készítése.
  • A kockázatkezelés ellenőrzési funkciójának önálló gyakorlása a szabályzatok implementálása kapcsán, a folyamatok ellenőrzése és rendszeres monitoring tevékenység során (magyar és angol nyelven).
  • Belföldi és külföldi leányvállalatokkal kapcsolattartás, szakmai támogatás, kontroll funkció működtetése.
  • Folyamatok, szabályzatok, ügyviteli utasítások, bizottsági előterjesztések véleményezése és ellenőrzése kockázatkezelési szempontból.
  • Külső és belső auditok szakmai támogatása, a kockázatkezelés szempontjainak önálló képviselete.
  • Kockázatkezelési relevanciával bíró projektek szakmai támogatása.
  • Vonatozó hazai és EU jogszabályok nyomon követése, felügyeleti szervek és szakmai szervezetek által kiadott iránymutatások értelmezése, illetve ezek gyakorlati alkalmazásának biztosítása.
  • Hitelintézetekre és a befektetési vállalkozásokra vonatkozó, a hitelkockázat szabályozásával összefüggő EU előírások betartásának biztosítása és ellenőrzése a csoporttagok esetében.
  • Üzleti folyamatok kockázati szempontú áttekintése, fejlesztése a társterületekkel való együttműködés keretében.

Elvárások:

  • Közgazdasági felsőfokú végzettség
  • Minimum 4 éves szakmai tapasztalat banki hitelezési és/vagy kockázatkezelési területen
  • Hitelezést/kockázatkezelést érintő magyar jogszabályok ismerete
  • Hitelkockázat összefüggő CRR szerinti fogalmak naprakész ismerete
  • Kommunikációs szintű angol nyelvtudás szóban és írásban
  • Önálló munkavégzés
  • Strukturált gondolkodás
  • Folyamatmenedzsment

Amit nyújtunk:

  • Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak,
  • Izgalmas, kihívást jelentő munka Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken vehetsz részt,
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben,
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör,
  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér,
  • Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok, versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag.

Töltsd fel az önéletrajzod és nyerj
Dorko utalványt, vagy egy 350 000 Ft értékű elektromos rollert!

Helyek Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet > Banki elemző, Hitelspecialista, Kockázat-menedzser, Kockázatkezelő
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling > Kockázat-menedzser, Kockázatkezelő, Pénzügyi elemző, Pénzügyi tanácsadó
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol
Aktiválás időpontja 2019.09.12.
Iratkozzon fel állásértesítőre