www.cvonline.hu

Kockázati modell validátor

  • A hirdetés 1113 napja lejárt

Munkakör megnevezése:

Szakterület megnevezése:    kockázatkezelés (piaci, hitel, működési)

Munkavégzés helye:    Budapest

Főbb feladatok:

  • A  Bázeli és a KBC irányelveknek megfelelő hitelkockázati modellek validálása a K&H bankcsoporton belül,
  • A modellezéshez szükséges rendszerek és adatbázisok menedzselése,
  • A modellezés validálásához kapcsolódó riportok és jelentések elkészítése, azok fejlesztése,
  • A modellezés szabályzati hátterének kialakításában és karbantartásában való részvétel,
  • A fenti modellek implementálásának validációja a banki, bankcsoporti folyamatokba,
  • A modellezéshez és validáláshoz szükséges adatbázisok tisztaságának, használhatóságának figyelése, probléma esetén a korrekció menedzselése,
  • Projektekben való részvétel,
  • Hitelkockázattal kapcsolatos bizottsági anyagok véleményezése,
  • Ad-hoc és rendszeres portfolió riportok készítése,
  • Adatok szolgáltatása az éves stratégiai tervezéshez,
  • Csoportszintű és felügyeleti stressz tesztek elvégzése,
  • Helyi stressz tesztek kialakítása, elvégzése.

 A munkakör betöltésének feltételei:

  • gazdasági/pénzügyi felsőfokú végzettség;
  • statisztikai képzettség;
  • 1-4 év elemzői gyakorlat (kockázatkezelés, kontrolling területen);
  • jogszabályi és gazdasági környezet ismerete;
  • tárgyalási szintű angol nyelvtudás;
  • statisztikai elemző szoftver ismeret (SAS, SPSS);
  • önálló munkavégzés;

Szívesen látjuk statisztikus végzettségű pályakezdők jelentkezését is.

Szükséges végzettség:    felsőfokú (főiskola, egyetem)

Szükséges nyelvismeret:    angol ( tárgyalóképes, nyelvvizsgával )

Helyek Budapest
Pest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol