Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

Junior szoftvertesztelő projektmunka - diákmunka

  • Schönherz Iskolaszövetkezet
  • Budapest, Pest, III. kerület
  • A hirdetés 6 napja lejárt

Our partner is looking for a student co-worker for a

Software testing

position!

Tasks:

  • Take part in the regular workflow of the development team, ensure continuous testing of the different development projects
  • Maintain a continuous relationship with all the business units of the company on different locations, collect user feedback and bug reports from them
  • Perform manual user tests on the newly developed functions and also on the live website
  • Document test results and create bug reports, tickets in the Jira ticketing system
  • Participate on agile events (ex. daily standup, retrospective meetings)
  • Cooperate with the frontend and backend team
  • Track daily working hours

Required skills:

  • Ongoing studies
  • Solid understanding and experience in testing
  • Precise and accurate working
  • Ability to work in teams, but also individually
  • Good written and verbal English language skills (technical documents, specification etc.)
  • Szükséges nyelvtudás: Angol (Középfok)

Working hours:

  • 2 to 3 weeks
  • from 9am to 6pm

Kiválasztásnál előnyt jelent:
Angol felsőfok

Heti óraszám:
30 - 40 óra

Munkavégzés helye:
Budapest, III. kerület

Fizetés:
Br. 1400 Ft/óra

Töltsd fel az önéletrajzod és nyerj
Dorko utalványt, vagy egy 350 000 Ft értékű elektromos rollert!

Helyek Budapest
Pest
III. kerület
Kategória Diákmunka / Szakmai gyakorlat > IT, informatika
IT / Informatika > Szoftvertesztelő
Minimális tapasztalat Tapasztalat nem szükséges
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Részmunkaidő, Szakmai gyakorlat / gyakornok, Projekt
Aktiválás időpontja 2019.08.16.
Iratkozzon fel állásértesítőre
Hasonló állások
Junior Engineer

Mind-Diák Szövetkezet

With 90,000 people on five continents, SUEZ is ...
Oroszlány

Junior folyamatmérnök

Trenkwalder Kft

Termékek gyárthatóságának biztosítása és fejles...
Mosonmagyaróvár

Junior Könyvelő