Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

Jogi előadó / Jogtanácsos (cégjogi terület)

OTP Bank NyRt.
Régió: Budapest, Pest, V. kerület

Hozzáadva: 2019.09.05.
Jelentkezési határidő: 2019.09.19.

Közelebb szeretnél kerülni céljaidhoz? Jogász végzettséggel munkát keresel? Vágysz a szakmai fejlődésre? Itt a helyed!

Jogi előadót / Jogtanácsost (cégjogi területre)

keresünk

Feladatok:

  • jogi feladatok ellátása elsősorban cégjog, társasági jog területén,
  • közreműködés az általános cégeljárásban
  • társasági dokumentumok (létesítő okiratok), illetve ezek módosításainak elkészítése,
  • társaságok vezetésében, felügyeletében bekövetkező személyi változásokhoz szükséges jogi dokumentáció elkészítése,
  • társaságok tulajdonlását (akvizíció, értékesítés, tőkeműveletek) érintő ügyletekhez jogi támogatás nyújtása és dokumentáció elkészítése,
  • társasági részesedést érintő megállapodások (részvényügyletek, szindikátusi megállapodások, biztosítéki ügyletek) jogi támogatása,
  • képviselet a cégbíróságon
  • felügyeleti (MNB) engedélyezés és bejelentési feladatok bonyolítása
  • szabályozási feladatok, ezen belül szabályzatok készítése, véleményezése, szabályzatok készítése során koordináció, támogatás nyújtása
  • az OTP Csoport működéséhez kapcsolódó jogi környezet és jogszabályi változások figyelése

Amit keresünk:

  • jogi egyetemi végzettség, legalább 2-3 éves gyakorlat cégjogi területen
  • MS Office felhasználói szintű ismeret
  • precíz, pontos, önálló munkavégzés
  • legalább középfokú, aktív angol nyelvtudás
  • jó kapcsolatteremtő képesség, nyitottság, ügyfélközpontú gondolkodás

Az állás betöltése során előnyt jelent:

  • jogi szakvizsga, társasági jogi szakjogász végzettség
  • 5-6 éves tapasztalat cégjogi, társasági jogi területen
  • pénzügyi szervezetek társasági jogi és felügyeleti engedélyezési ügyeiben szerzett több éves tapasztalat
  • szakmai angol nyelv magas szintű ismerete és használata

Amit kínálunk:

  • igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok,
  • szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken vehetsz részt,
  • fejlődő és innovatív vállalati háttér,
  • versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag.

Munkavégzés helye: Budapest V. kerület

Töltsd fel az önéletrajzod és nyerj
Dorko utalványt, vagy egy 350 000 Ft értékű elektromos rollert!

Helyek Budapest
Pest
V. kerület
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Jog / Jogi tanácsadás > Jogász, Jogtanácsos
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Egyetemi végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol
Aktiválás időpontja 2019.09.05.
Iratkozzon fel állásértesítőre