Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

IT Solution Architekt

OTP Bank NyRt.
Régió: Budapest, Pest, XIII. kerület

Hozzáadva: 2018.09.19.
Jelentkezési határidő: 2018.08.25.

Az OTP Csoport a magyarországi és közép-európai térség meghatározó gazdasági szereplőjeként 9 országban, több mint 1500 bankfiókban, a legmodernebb elektronikus csatornákon és széleskörű partneri hálózatán nyújt közel 12,2 millió ügyfél számára pénzügyi szolgáltatásokat. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Az  alábbi munkakörbe keresünk munkatársat:

IT SOLUTION ARCHITEKT

A bank új üzleti platformjának részletes tervezéséhez, megvalósításához keresünk olyan szakembert, aki összehangolja az informatikai megoldásokat a vállalat IT architektúra céljaival, az IT stratégiával.

FELADATOK:

  • Új IT technológiai alapokon működő, világszinten is korszerű, internetbank és mobilbank architektúrájának tervezése, alapelvek definiálása, a megvalósítás fejlesztői szempontú felügyelete és irányítása
  • A nem funkcionális követelmények és egyéb, a tervezés során figyelembe veendő szempontok összegyűjtése
  • A lehetséges megvalósítási opciók azonosítása és elemzése, közreműködés a legjobb megoldás kiválasztásában
  • A részletes architektúra tervezés során az új vagy módosítandó alkalmazások, szoftver komponensek és felhasználható technológiák meghatározása
  • A szoftver komponensek közötti interfészek megtervezése, integrációs minta, alkalmazott technológia és kommunikációs protokoll meghatározása, továbbá az IT rendszer architektúra tervezése, alap szoftverek, futtató környezetek meghatározása a Bank licencgazdálkodási elvárásainak figyelembe vétele mellett
  • Monitoring követelmények megfogalmazása
  • Információ biztonsági szempontok érvényesítése
  • Technológia kockázatok azonosítása és azok kezelési módjainak kidolgozása
  • Dokumentációk készítése a banki előírásoknak megfelelően
  • Részletes rendszertervezés, a fejlesztés-, az integráció- és a tesztelés támogatása a megvalósítás fázisában
  • Együttműködés a Bank architektúra tervezésben érintett szakterületeivel
  • Tender kiírás elkészítése, értékelése
  • Kapcsolattartás külső szakértőkkel, szállítókkal

KÖVETELMÉNYEK:

  • Szakirányú felsőfokú végzettség
  • Alkalmazás architekt vagy Solution architekt munkakörben és/vagy IT infrastruktúra tervezésben szerzett több éves szakmai tapasztalat
  • Mikroszolgáltatás alapú szoftver-architektúrák részletes ismerete
  • Szolgáltatás-orientált tervezés ismerete
  • Alapvető IT infrastruktúra megoldások és technológiák ismerete
  • Rendszerek tervezése és üzleti követelmények elemzése terén szerzett tapasztalat
  • Rendszerek és hozzájuk kapcsolódó üzleti folyamatok jellemzőinek, funkcióinak és integrációs lehetőségeinek átlátása, megértése.
  • Önálló munkavégzés, jó kommunikációs képesség
  • Megbízhatóság, önállóság, pontos munkavégzés
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás

AMIT ELŐNYNEK TARTUNK:

  • Architektúra-tervezés módszertanok ismerete
  • IT stratégia, alapelvek kialakításában szerzett tapasztalat
  • Ismeri a vonatkozó törvények és rendeletek hatását a banki informatikai rendszerekre
  • Bankszektorban szerzett szakmai tapasztalat

AMIT KÍNÁLUNK:

  • Stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Professzionális munkakörnyezet
  • Támogató, segítő munkahelyi légkör
  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér
  • Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok
  • Fiatalos, támogató csapat és jó hangulatú, színvonalas munkakörnyezet, amelyekre a hatékonyság eszközeiként tekintünk

MUNKAVÉGZÉS HELYE: 1138 Budapest, Váci út 135-139.

Helyek Budapest
Pest
XIII. kerület
Kategória IT / Informatika > It szakértő, Programozó, Rendszerfejlesztő, Rendszerintegrátor, Szoftvermérnök
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozott idejű
Elvárt nyelvtudás Angol
Aktiválás időpontja 2018.07.27.
Iratkozzon fel állásértesítőre