www.cvonline.hu

IT rendszer adminisztrátor

  • Company_icon NI Hungary Kft.
  • Location_icon Debrecen, Hajdú-Bihar
  • Mentés
  • Ez az álláshirdetés 4 napon belül lejár

A Web Rendszer Adminisztrátor a National Instruments web rendszereihez (továbbiakban ni.com) kötődő rendszerkomponensek és alkalmazások bevezetését, valamint üzemeltetését illetően nyújt technikai és funkcionális támogatást. Részt vesz a végfelhasználók, üzleti csoportok, valamint az IT szervezet közötti kommunikációban, illetve kapcsolatot tart a Web Systems csoport által támogatott alkalmazásokat és rendszerkomponenseket fejlesztő belső csoportokkal, külsős cégek technikai támogató részlegeivel.

Feladatok:

  • Web alkalmazások, valamint azok felhasználóinak és fejlesztőinek támogatása
  • Az ni.com webes rendszerek üzemeltetése, felügyelete, hibaelhárítása
  • Hibák felderítése a web rendszerek különböző területein, pl. hálózat, adatbázis webes / alkalmazás szerver, operációs rendszer, ill. az alkalmazás rétegben
  • Részvétel a rendszer biztonságos üzemeltetését elősegítő karbantatásokban, fejlesztésekben, valamint rendszeres web releasekben
  • A rendszerekhez kötődő dokumentációk kialakítása, karbantartása

Elvárások:

  • Informatikai területen szerzett diploma (legalább Bsc)
  • Jó angol-nyelvtudás (szóban és írásban)
  • Általános rendszer adminisztrátori ismeretek (Windows server és egyéb OS ismeretek)
  • Hálózati ismeretek (TCP/IP, HTTP, DNS, FTP)
  • Ügyfélközpontú hozzáállás
  • Önálló munkavégzési képesség

Előnyt jelenthet az alábbi ismeretek/tapasztalatok megléte:

  • Unix és Web server adminisztrációban szerzett tapasztalat (Apache)
  • Scripting ismeretek (Bash shell, Python, vagy egyéb)
  • Cluster megoldások, terhelés elosztó rendszerek (load balancer) ismerete,
  • Java EE technológia, alkalmazás szerverek (Oracle Weblogic, Tomcat)
  • Monitorizó, log elemző megoldások (Nagios, Splunk, Appinternals)
Helyek Debrecen
Hajdú-Bihar
Kategória IT / Informatika > Adatbázis adminisztrátor, It szakértő, Rendszeradminisztrátor, Rendszerfejlesztő, Számítógéprendszer-adminisztrátor
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol
Aktiválás időpontja 2018.06.21.
Iratkozzon fel állásértesítőre