Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

IT Business Analyst

  • Ez az álláshirdetés 2 napon belül lejár

Our French multinational partner is looking for an IT Business Analyst.

Pozíció azonosító: B91ITA
Szükséges nyelvtudás: Angol, Angol - tárgyalási
Munkavégzés helye: Budapest - XI. Kerület

Feladatok

  • Gathering, consolidating and analyzing business requirements
  • Documenting business processes
  • Designing and specifying IT solutions based on the requirements
  • Defining test cases

Elvárások

  • BSc degree (MSc preferred) in IT or Economics
  • 3+ years of relevant professional experience
  • Good understanding/knowledge of the financial services and/or telecommunication and/or manufacturing sectors
  • Experience in:
    • requirements gathering and analysis
    • business process modeling
    • designing and specifying IT solutions to satisfy the business requirements
    • business processes and IT solutions of the financial services and/or telecommunication and/or manufacturing sectors
  • Good understanding of software architecture principles
  • Project and project management experience is an advantage
  • Team player but can work independently too
  • Excellent verbal and written communication skills
  • Good organization and coordination skills
  • Good analytical and problem-solving skills

What they offer:

  • Internal trainings, virtual training environment where you can get to know individual technology solutions and applications
  • Participation in international projects in collaboration with experts from abroad
  • Competitive salary, cafeteria and other benefits
  • You can try your hand at different areas within the company
  • Friendly and modern work environment

Helyek Budapest
Pest
XI. kerület
Kategória IT / Informatika > It szakértő, It-vezeto
Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés > Gazdasági elemző, Gazdasági menedzser
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol
Aktiválás időpontja 2019.01.22.
Iratkozzon fel állásértesítőre