www.cvonline.hu

Internal Controls Analyst

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2018.01.23.
Jelentkezési határidő: 2017.01.15.

Pozíció leírása / Job description

Our partner is a market-leader FMCG company, who is looking for a talented Internal Controls Analyst, who would be responsible for managing the Hungarian site's control activities as a part of an international matrix team.

Feladatok:

-Carry-out internal risk-based audits and reviews of business processes;
-Carry-out detailed testing of Company’s controls and draw conclusions as to the efficiency of controls,
-Make recommendations for the improvement of internal controls and the control environment of the Company;
-Promote organizational awareness about the company’s standards, internal controls responsibilities and activities
-Perform Sarbanes-Oxley (SOX) related activities in order to ensure compliance with SOX regulations
-Participate in the review of ad-hoc projects to provide support and guidance in the implementation of effective financial controls

Elvárások:

-University degree in Accountancy or Finance
-2-4 years of audit experience
-Fluent English knowledge
-Assertive communication

Amit kínálunk:

-Competitive Salary
-International career opportunity
-Platform for professional development
-Rewarding athmosphere

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -