Ugrás a tartalomra

Megbízónk a hazai és nemzetközi biztosítói szektor kiemelkedő szereplője.

Kockázatmenedzser (risk manager)

Feladatok

  • Szolvencia II Sztenderd modell szerinti szavatolótőke-szükséglet (SCR) számításainak koordinálása, a piaci- és partner nemfizetési kockázat tőkeszükségletének számítása;
  • Együttműködés az aktuáriusi, befektetési területtel és az anyavállalattal;
  • Tőkemenedzsment folyamat támogatása, kockázati profil monitorozása;
  • Own Risk and Solvency Assessment (ORSA) folyamat működtetése;
  • Részt veszel az anyavállalati és a felügyeleti Szolvencia II adatszolgáltatásban, jelentések elkészítésében;
  • Közreműködsz a kockázattudatos belső környezet kialakításában;
  • Segíted pénzügyi és szervezési kérdésekben a vállalat egyes kiemelt projektjeit.

Elvárások

Egy olyan elemző és problémamegoldó képességgel rendelkező kollégát keresünk, aki

  • közgazdasági diplomával, pénzügyi, számviteli vagy aktuáriusi végzettséggel bír,
  • biztosítási vagy pénzügyi szektorban szerzett legalább 2- 3 éves releváns szakmai tapasztalattal rendelkezik,
  • aktív, kommunikációképes angol nyelvtudása van,
  • jó analitikus képességű, logikus gondolkodású,
  • magas szintű MS Office ismeretei vannak,
  • jó kommunikációs és kiemelkedő együttműködési készséggel bír,
  • hatékonyan képes dolgozni csapatban és önállóan egyaránt,
  • képes ügyfélközpontú szemlélettel is gondolkodni, cselekedni,
  • lojális és felelősségteljes hozzáállású.

Egyéb információ

  • IFRS ismeretek és tapasztalat,
  • Szolvencia II, befektetési ismeretek,
  • Aktuáriusi ismeretek vagy szakmai tapasztalat.

Amit nyújtunk

  • Számos béren kívüli juttatás (cafeteria, céges egészségcsomag, kedvezmények)
  • Fitneszterem, étterem a székházban
  • TRX, jóga és egyéb csoportos sporttevékenységek
  • Szakmai fejlődés támogatása
  • Rugalmas időbeosztás
  • Home office lehetőség

Budapest
Teljes munkaidő

Frissítés dátuma: 23.09.2022

Állás megosztása