Ugrás a tartalomra

Helyreállítási és szanálási tervezési szakértő

A Tőkeszámítási, Helyreállítási és Hitelportfólió Elemzési Főosztály lelkes, jó problémamegoldó attitűddel rendelkező pályakezdő munkatársat keres.

A főosztály profilja: feladatai közé tartozik a 12 országra kiterjedő Bankcsoport átfogó tőkemenedzsmentje, beleértve a belső tőkemegfelelés értékelési folyamat (ICAAP) keretében a főbb releváns kockázatok (hitelkockázat, stratégiai kockázat, ingatlankockázat stb.) elemzését, a bank tőkemegfelelésére irányuló stressz tesztek koordinálását. A főosztály felelős emellett a Bankcsoport értékvesztés képzési módszertanának kialakításáért, behajtás controlling rendszerének működtetéséért, helyreállítási és szanálási tervének fejlesztéséért, valamint hitelezési kockázatokkal kapcsolatos rendszeres és ad-hoc vezetői döntéstámogató elemzések készítéséért is.

Feladatok:

  • Az OTP Csoport helyreállítási tervének éves felülvizsgálata, valamint a terv folyamatos fejlesztése összhangban a szabályozó környezet változásával és a felügyelő hatóságok által megfogalmazott elvárásokkal
  • A szanálási terv fejlesztésének szakértő támogatása
  • Részvétel az OTP Csoport szanálhatóságát javító projektekben
  • A szanálási tervvel összhangban álló csoportfinanszírozási struktúra kialakításának és fenntartásának szakértői támogatása
  • Részvétel az OTP Csoport helyreállítási és szanálási tervezését támogató folyamatokban
  • A szanálással és helyreállítással kapcsolatos jogszabályi környezet nyomon követése

Akit keresünk:

  • Felsőfokú egyetemi végzettséggel rendelkezik
  • Magas szintű angol nyelvismerettel rendelkezik (szóban és írásban)
  • Magas szinten ismeri és használja az MS Office rendszereket (Excel, Word, PowerPoint)
  • Pontos, precíz, képes önálló munkavégzésre
  • Analitikus, elemző gondolkodás jellemzi
  • Jó problémamegoldó képesség jellemzi
  • Nyitott a fejlődésre
  • Pályakezdők jelentkezését is várjuk

Amit előnynek tartunk:

  • Banki tapasztalat
  • Bankok helyreállítási és szanálási szabályozási környezetének ismeret
  • Adatbáziskezelésben való jártasság/érdeklődés (SQL), adatbányászatban szerzett tapasztalat

Amit kínálunk:

  • Az OTP Csoport az egyetlen hazai központú nemzetközi bankcsoport, így csapatunk tagjaként lehetőséged nyílik egyedülálló szakmai tapasztalatot szerezni a helyreállítási és a szanálási tervezés területein.
  • Hosszútávon számítunk munkatársainkra, nagy hangsúlyt fektetünk karrierjük, szakmai fejlődésük támogatására
  • Versenyképes kompenzációs csomag
  • Fiatal, innovatív csapat

Budapest
Pest
Teljes munkaidő
Tapasztalat nem szükséges
Főiskolai végzettség

Létrehozás dátuma: 08.11.2020