Ugrás a tartalomra

FŐKÖNYVELŐ

Feladatok:

  • A magyar hatályos jogszabályok szerinti számviteli nyilvántartások vezetése,
  • Önálló könyvelési feladatok operatív elvégzése - beérkező/kimenő számlák, banki, pénztári bizonylatok, főkönyvi feladások (munkabér, értékcsökkenés, tárgyi eszközzel kapcsolatos tételek) kontírozása, ügyviteli programban történő rögzítése, könyvelése,
  • Bérszámfejtés (ki és bejelentések kezelése, járulék bevallás készítése, bérköltségek és járulékok főkönyvi könyvelése és egyeztetése, bérek és járulékok utalásának előkészítése, munkaszerződések, szabadságok nyilvántartása),
  • Jutalék elszámolások ellenőrzése és bérszámfejtése,
  • Túlóra elszámolások ellenőrzése és bérszámfejtése,
  • Számviteli bizonylatok ellenőrzése, rendszerezése,
  • Analitikus nyilvántartások és főkönyv rendszeres egyeztetése,
  • Kimenő számlák ellenőrzése,
  • Kintlévőség folyamatos figyelése, fizetési felszólítások kiküldése,
  • Tárgyi eszköz nyilvántartás és tárgyi eszköz könyvelés ellenőrzése,
  • Készletnyilvántartás és készlet könyvelések ellenőrzése,
  • Projekt bevételek és költségek elszámolásának, könyvelésének és dokumentumainak ellenőrzése,
  • Adókalkulációk és adóbevallások készítése (áfa, társasági adó, iparűzési adó, cégautó adó, rehabilitációs hozzájárulás),
  • Adófolyószámlák egyeztetése,
  • Statisztikai jelentések elkészítése,
  • Havi főkönyvi zárás, főkönyvet alátámasztó analitikák készítése, egyeztetése, havi mérleg, eredmény-kimutatás készítése,
  • Éves beszámoló készítése és közzététele,
  • Könyvvizsgálóval, hatóságokkal való együttműködés, részvétel könyvvizsgálaton, adóvizsgálaton,
  • Ad-hoc és rendszeres kimutatások, beszámolók, jelentések készítése a gazdasági vezető, ügyvezető részére,
  • Adminisztratív ügyintézés, nyilvántartások vezetése,
  • Leltározási, selejtezési feladatok megszervezése, a leltárak, selejtezések ellenőrzése,
  • Belső számviteli szabályzatok karbantartásában és aktualizálásában való részvétel.

Elvárások:

  • Főiskolai vagy Egyetemi végzettség (pénzügyi, közgazdasági),
  • Regisztrált mérlegképes könyvelői képesítés,
  • Legalább 5 éves tapasztalat teljes körű könyvelésben,
  • Számviteli és adózási jogszabályok magabiztos, naprakész ismerete, változások nyomon követése,
  • Erős felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek.

Előny:

  • Tárgyalási szintű angol nyelvtudás,
  • Informatikai cégnél szerzett tapasztalat,
  • Munkaügyi, bérszámfejtési tapasztalat,
  • Adótanácsadói képesítés.

Juttatások:

  • Szakmai tapasztalathoz illeszkedő bérezés,
  • Igényesen kialakított, jól megközelíthető munkahely Budapest belvárosában,
  • Stabil, kiszámítható jövőkép egy jó anyagi helyzetben lévő cégnél,
  • Kiváló fizetési morál,
  • Folyamatos szakmai fejlődési lehetőség,
  • Nyugodt munkakörülmények,
  • Jól felszerelt, modern irodai környezet,
  • Hosszú távú, stabil foglalkoztatás.

Munkaidő: Hétfőtől - péntekig 9 - 17 óráig

Munkavégzés helye: Budapest belvárosa

Amennyiben pozíciónk felkeltette érdeklődését, kérem küldje el számunkra önéletrajzát a JELENTKEZÉS gombra kattintva!

FŐKÖNYVELŐ

Budapest
Teljes munkaidő

Létrehozás dátuma: 02.12.2021

Állás megosztása