Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

Hitelkockázati elemző

OTP Bank NyRt.
Régió: Budapest, Pest

Hozzáadva: 2019.08.05.
Jelentkezési határidő: 2019.09.04.

Az OTP Bank

munkakör betöltéséhez munkatársat keres

Feladatok:

  • Kockázatkezelési és üzleti döntések kapcsán felmerülő elemzések önálló elkészítése
  • Részvétel a termékek kockázati paramétereinek kialakításában és rendszeres visszamérésében
  • Hitelportfolió minőségének folyamatos kontrollja
  • Bírálati és hitelezési folyamatok ismerete és folyamatos elemzése, monitoringja
  • Új bírálati folyamatok bevezetésében való aktív részvétel és hatásvizsgálatok készítése
  • Társterületek támogatása ad-hoc elemzési igényekben
  • Riporting területtel együtt működve az kockázatkezelési adatpiac specifikálásában és az arra épülő riportok fejlesztése
  • Részvétel scorecardok fejlesztésében és bevezetésében
  • Éves tervezési folyamat részét képező modellek és alapfeltételezések ismerete és önálló előkészítése

Követelmények:

  • Portfolióelemzésben és kockázatkezelési területen szerzett legalább 1-3 éves tapasztalat
  • Adatbázis – kezelő programozási tudás (SQL)
  • Magas szintű gyakorlat Excelben
  • Jó analitikus készség, alapszintű statisztikai ismeretek
  • Egyetemi vagy főiskolai végzettség (Pénzügyi, gazdasági, matematikai vagy informatikai területen)
  • Releváns hitelezést érintő jogszabályok ismerete
  • Előny más programozási nyelvek, adatbázis-kezelő és modellezési programok ismerete (SAS, Python, R)
  • Angol nyelvismeret
  • Önálló és proaktív munkavégzés

Amit nyújtunk:

  • Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak
  • Izgalmas, kihívást jelentő munka Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken vehetsz részt
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör
  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér
  • Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok, versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag

Töltsd fel az önéletrajzod és nyerj
Dorko utalványt, vagy egy 350 000 Ft értékű elektromos rollert!

Helyek Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet > Banki elemző, Hitel menedzser, Hitelspecialista, Kockázat-menedzser, Kockázatkezelő
IT / Informatika
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling > Kockázat-menedzser, Kockázatkezelő, Közgazdász, Pénzügyi elemző, Pénzügyi tanácsadó
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol
Aktiválás időpontja 2019.08.05.
Iratkozzon fel állásértesítőre