Találd meg álmaid állását egy kattintásra!

www.cvonline.hu

Hitelkockázat elemzési szakértő

OTP Bank NyRt.
Régió: Pest, Budapest

Hozzáadva: 2019.08.06.
Jelentkezési határidő: 2019.09.04.

Az OTP Bank

munkakör betöltéséhez munkatársat keres

Feladatok:

  • Értékvesztés és céltartalék kalkulációt érintő elemzési és modellezési feladatok
  • Rendszeres és eseti riportok, elemzések készítése a bank és bankcsoport hitelportfoliójának minőségéről, a kockázati költségek alakulásáról, a kockázati tényezők azonosítása
  • Felsővezetői döntéshozatal aktív támogatása értékvesztés témakörben, stratégiai döntések előkészítése
  • Aktív részvétel a havi értékvesztés és céltartalék-képzési folyamatban
  • Kapcsolattartás az érintett társterületekkel, a leánybankok értékvesztésért felelős területeivel
  • Kapcsolódó szabályzatok elkészítése és rendszeres karbantartása, véleményezési feladatok
  • Értékvesztés számítást érintő projektekben való részvétel

Elvárások:

  • Felsőfokú pénzügyi / gazdasági / matematikai végzettség
  • Kockázatkezelésen szerzett tapasztalat
  • Magas szintű elemzői készség, statisztikai-matematikai ismeretek
  • Excel magas fokú ismerete, jártasság adatbázis kezelő programozásban (kiemelten SAS / SQL)
  • Tárgyalóképes angolnyelv-tudás
  • Önállóság, proaktivitás
  • Megbízható, pontos munkavégzés
  • Logikus gondolkodás, rendszerszemlélet
  • Jó kommunikációs készség

Előny:

  • Nemzetközi számviteli sztenderdek, IFRS9 szabályozás, vonatkozó jogszabályok naprakész ismerete

Amit kínálunk:

  • Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak
  • Izgalmas, kihívást jelentő munka Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek önálló felelősségteljes munkavégzés
  • Szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken vehetsz részt
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör
  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér
  • Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok, versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag

Kattints a jelentkezem gombra és nyerj Dorko utalványt, vagy egy 350 000 Ft értékű elektromos rollert!

Helyek Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet > Banki elemző, Banki szakértő, Hitelspecialista, Kockázatkezelő
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling > Kockázat-menedzser, Kockázatkezelő, Közgazdász, Pénzügyi asszisztens, Pénzügyi elemző
Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés > Gazdasági elemző, Gazdasági szakember
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol
Aktiválás időpontja 2019.08.06.
Iratkozzon fel állásértesítőre