www.cvonline.hu
Health IT network operator (Debrecen)
IT Services Hungary Kft.
Hozzáadva: 2018.01.22.
Hirdetés azonosító: 1189336
lejárt
FELADAT
  • Troubleshooting of complex environment (2nd and 3rd level support)
  • Support and technical coordination of other Operation teams
  • Deep coopreration with development teams
  • Take part in office time + on-call support
PROFIL
  • Experience in Network operation (TCP/IP, routing, switching, firewall, loadbalancing)
  • Experience in ITIL processes
  • Basic German language skills (reading/understanding German documentations)
  • Be able to use english for daily communication (written/spoken)
  • Good troubleshooting and problem analysis skills
  • Solid Linux experience
  • Able to comprehend complex networking systems

Advantages:

  • CCNA
  • RHCSA
  • Experience in VPN (IPSec) technology
  • Fluent German

Kategória
IT / Informatika
Régió
Debrecen
Egyéb hasonló állások Önnek
CNC Machine Operator (m/f)

Power-Tec GmbH

Power-Tec GmbH We are searching for qualified e...
Németország, Külföld

Rendszergazda (Debrecen)

HSA Kft.

Rendszergazda (Debrecen) Feladatok: A cég infor...
Debrecen

RÉSZLEGVEZETŐ - DEBRECEN

H&M Hennes & Mauritz Kft.

RÉSZLEGVEZETŐ A H&M-nél részlegvezetőként a...
Debrecen, Hajdú-Bihar