www.cvonline.hu

Head of Industrial Engineering and Planning

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2018.01.21.
Jelentkezési határidő: 2015.01.22.

Pozíció leírása / Job description

For our international automotive manufacturer client we are currently seeking the right candidate to fulfil the Head of Industrial Engineering and Planning position.

Feladatok:

- Leading the industrial engineering and planning team
- Calculating the production capacity and making time studies
- Studying the proper ways of managing a specific job
- Making recommendations on reducing waste of materials and utilities and increasing the productivity
- Calculating required transport carriers and storages and improving production procedures

Elvárások:

- Master degree in Business Administration upgraded with courses in mathematics, planning, industrial engineering
- Fluency in English is a must (written and spoken)
- Excellent leadership and project management experience in a technical environment
- Relevant work experience in an automotive manufacturing company
- Having a systematic work method with a highly-developed analytical capacity

Amit kínálunk:

- Competitive compensation package
- Long term career opportunity in a stable, multinational company
- Innovation projects, high-standard technologies
- International working environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Mérnök / Műszaki
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -