www.cvonline.hu

Gyakornok - Piaci és Likviditási Kockázatkezelés

  • Company_icon UniCredit Bank Zrt.
  • Location_icon V. kerület, Budapest, Pest
  • Mentés
  • Az álláshirdetés 19 napja lett aktiválva

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legnagyobb és leginkább diverzifikált nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit magyarországi tagja.

A Piaci és Likviditási Kockázatkezelés csapatba keresünk gyakornokot, legalább heti 30 órás munkavégzésben, legalább 6 hónapos időtartamra.

Piaci és Likviditási Kockázatkezelés meghatározza a treasury-ben és banki mérlegben vállalható piaci kockázatok mértékét és nyomon követi azok alakulását. Számszerűsíti a tevékenységből származó eredményt, a kockázatvállalásból eredő tőkekövetelmény nagyságát és figyelemmel kíséri a felügyeleti követelmények változását.

Amit ajánlunk

  • Megismerheted a kockázatméréshez, ALM és treasury tevékenységhez kapcsolódó eljárásokat, modelleket, folyamatokat és módszertant
  • Betekintést nyerhetsz a bank működésébe és a pénzpiaci folyamatokba
  • Aktív részese lehetsz egy fiatalos és szakmailag erős csapatnak

Főbb feladatok

  • Piaci- és likviditási kockázati riportok készítése
    • Kamat, spread és devizaárfolyam kockázatok számszerűsítése
    • Értékpapír portfólió nyomon követése
    • Napon belüli,- operatív és strukturális likviditás felügyelete
    • Stressz tesztek készítése
  • Piaci folyamatok figyelemmel kísérése és jelentése
  • Elemzések és pozíciós riportok a banki mérleg struktúrájáról, kamatpozíciójáról és likviditási helyzetéről

Követelmények, elvárások

  • Felsőfokú pénzügyi- gazdasági végzettség, vagy folyamatban lévő releváns tanulmányok
  • Legalább társalgási szintű angol nyelvismeret
  • Proaktív hozzáállás, precizitás, jó problémamegoldó képesség
  • Jó kommunikációs és együttműködési készség
  • Excel és Access ismeret (adatbázis-kezelési ismeret előny, pl. SAS, SQL)

Előnyt jelent

  • Derivatív termékek, Bloomberg és Reuters ismerete előny

Foglalkoztatás jellege: részmunkaidő 6 óra
Pozíció szintje: gyakornok
Foglalkoztatás időtartama: Határozott idejű
Orientáció: Banki / Biztosítási szakügyintéző, Treasury, Pályakezdő / gyakornoki programok
Munkavégzés helye: Budapest V. kerület
Terület: Budapest

Helyek V. kerület
Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet > Banki elemző, Kockázat-menedzser, Kockázatkezelő
Diákmunka / Szakmai gyakorlat
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling > Kockázat-menedzser, Kockázatkezelő
Minimális tapasztalat Tapasztalat nem szükséges
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Részmunkaidő, Határozott idejű
Elvárt nyelvtudás Angol
Aktiválás időpontja 2018.07.27.
Iratkozzon fel állásértesítőre