Vámügyintéző (2435)

Ha szeretnél multinacionális környezetben, egy nemzetközi csapat
tagjaként részt venni az ellátási lánc támogatásában vámügyi oldalról és
kellő rálátásod van az adminisztrációs folyamatokra, esetleg még
vámügyintézői képesítésed és tapasztalatod is van, akkor jelentkezz az
NI Trade Compliance csapatába Vámügyintézőnek.

Főbb feladatok és hatáskör:

  • Vállalat által importált és exportált anyagok vámkezelése a
    jogszabályokban, a tevékenységi engedélyekben és a munkautasításokban
    rögzített követelményeknek megfelelően.
  • A vám csoport irodai adminisztrációs feladatainak megszervezése és folyamatos támogatása.
  • Közreműködés a vámkezelésekhez kapcsolódó dokumentációk,
    nyilvántartások és elszámolások elkészítésében, vezetésében és
    ellenőrzésében.
  • Közreműködés az Intrastat adatszolgáltatás és a Környezetvédelmi termékdíj bevallás elkészítésében.
  • Preferenciális és nem-preferenciális származási igazolások kiállítása.
  • Kapcsolattartás a társosztályokkal, a szállítmányozókkal és a hatóságokkal.
  • Aktív részvétel a folyamatok kidolgozásában és folyamatos fejlesztésében és azok ellenőrzésében.

Elvárások:

  • Vámügyintézői OKJ-s képesítés és vám vagy logisztikai területen szerzett szakmai tapasztalat,
  • MS Office (Outlook, Word, PowerPoint és Excel) felhasználói szintű ismerete,
  • Precizitás, rugalmasság és kezdeményezőkészség
  • Pozitív, ambiciózus személyiség
  • Kommunikációképes angol nyelvtudás

Előnyök:

  • Gazdasági területen szerzett felsőfokú végzettség vagy folyamatban lévő felsőfokú tanulmányok
  • Vámjogi szakértői hatósági bizonyítvány
  • B kategóriás jogosítvány

Amit kínálunk:

  • Fiatalos légkör
  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Kihívásokkal teli munka
  • Rugalmas nappali munkarend
  • Versenyképes cafeteria juttatási csomag

Debrecen
Full time
Vocational school

Published on 18.06.2021