Az OTP Bank Nyrt. munkatársat keres

Tőkeszámítási szakértő

pozícióba.

A Tőkeszámítási és Hitelportfólió Elemzési Főosztály lelkes, jó problémamegoldó attitűddel rendelkező pályakezdő munkatársat keres. A főosztály feladatai közé tartozik a 12 országra kiterjedő Bankcsoport értékvesztés képzési módszertanának kialakítása, behajtás controlling rendszerének működtetése, valamint hitelezési kockázatokkal kapcsolatos rendszeres és ad-hoc vezetői döntéstámogató elemzések készítése. A főosztály a belső tőkemegfelelés értékelési folyamat (ICAAP) keretében elemzi és menedzseli a Bankcsoportot érintő főbb releváns kockázatokat (hitelkockázat, stratégiai kockázat, ingatlankockázat stb.), valamint koordinálja a bank tőkemegfelelésére irányuló stressz tesztek lebonyolítását.

Leendő munkatársunk feladatai közé tartozna többek között:

  • Részvétel az OTP Bankcsoport tőkeszámítási folyamataiban
  • Leánybanki és csoportszintű tőkemenedzsmenttel kapcsolatos belső szakmai anyagok készítése
  • A bank tőketervezési folyamatában való részvétel
  • Részvétel a hitelkockázati tőkekövetelmény számításában
  • Belső stressz teszt módszertanok üzemeltetése és fejlesztése
  • Leánybanki tőkeemelésről javaslat készítése
  • Kapcsolattartás az anyabanki, illetve leánybanki társterületekkel
  • A szakterületet érintő projektekben történő részvétel

Akit keresünk:

  • Felsőfokú egyetemi végzettséggel rendelkezik,
  • Magas szintű angol nyelvismerettel rendelkezik (szóban és írásban),
  • Magas szinten ismeri és használja az MS Office rendszereket (Excel, Word, PowerPoint),
  • Pontos, precíz, képes önálló munkavégzésre,
  • Analitikus, elemző gondolkodás jellemzi,
  • Jó problémamegoldó képesség jellemzi,
  • Nyitott a fejlődésre: hosszútávon számítunk munkatársainkra, nagy hangsúlyt fektetünk karrierjük gondozására.
  • Pályakezdők jelentkezését is várjuk

Amit előnynek tartunk:

  • Bankok tőkeszabályozásának ismerete
  • Banki tapasztalat

Amit kínálunk:

  • Az OTP Csoport az egyetlen hazai központú nemzetközi bankcsoport, így csapatunk tagjaként lehetőséged nyílik egyedülálló szakmai tapasztalatot szerezni a tőkemenedzsment területén.
  • Versenyképes kompenzációs csomag
  • Fiatal, innovatív csapat

Budapest
Full time
no work experience required

Published on 2020-02-27