Similar jobs like this one

Termeléstámogató mérnök

  • A termelésvezető és a termelés támogatása,
  • A termelő berendezések folyamatainak folyamatos javítása a folyamatmérnökök bevonásával,
  • A termelési KPI-ok folyamatos javítása a mérnökség vezető és a folyamatmérnökök bevonásával,
  • Minőségi technikák (5Why, Ishikawa, SPC) folyamatos alkalmazása segítségével a termelési folyamatok képességeinek (Cp, Cpk, Sigma, s) javítása, folyamat javító teamek vezetése, részvétel azok munkájában
  • PLC ismeret (Siemens simatic S5 szériától)
  • Konstruktív együttműködés a termelés más részlegeivel, társterületekkel és a társosztályokkal,
  • Vevői reklamációk esetén a hibafeltárás és a megelőző /kiküszöbölő intézkedések kidolgozásának koordinálása, intézkedések bevezetésének szervezése,
  • Kimutatások, riportok készítése, adatszolgáltatás,
  • A gyártásra vonatkozó technológiai előírások, egyéb műszaki dokumentációk ismerete, azok naprakészen tartásának koordinálása a folyamatmérnökök bevonásával,
  • Az alap- és segédanyagok minőségének figyelemmel kísérése, eltérés esetén a hiba okok kivizsgálásának koordinálása a folyamatmérnökök és az SQA bevonásával, szükség esetén javaslattétel intézkedések bevezetésére,
  • Terv szerinti oktatások végzése, új technológiák bevezetése esetén egyéni oktatások szervezése, segítése, az elsajátított ismeretek visszaellenőrzése.
  • Munkavédelmi és tűzvédelmi előírások betartása és betartatása. "0-hiba" tevékenység segítése, támogatása,
  • 5S betartása és betartatása

Elvárások / Requirements

  • Felsőfokú műszaki végzettség (Előny: Villamosmérnök)
  • Angol és/vagy német kommunikációképes nyelvtudás
  • Elemző és problémamegoldó készség

Előny:

  • MES rendszerismeret
  • Rendszer bevezetési és fejlesztési tapasztalat

Amit nyújtunk / Benefits

  • Versenyképes fizetés és juttatási csomag
  • Fejlődési és tanulási lehetőség
  • Modern, inspiráló munkakörnyezet
  • Érdekes, kihívást jelentő feladatok
  • Fiatal, dinamikus, nemzetközi csapat

Szombathely
Full time

Published on 05.05.2021