Távközlési szakértő

Új munkatársunk feladatai lesznek
- a MÁV távközlési szakterületet érintő projektekben való szakértői- , illetve országos szintű koordinációs feladatok ellátása,
- a távközlési szakterületre vonatkozóan az üzleti, nyilvántartási folyamatok országos szintű koordinálása,
- javaslatkészítés a vasúti távközlési berendezések fejlesztési és beruházási stratégiájához, valamint hálózati szinten összesített felújítási tervek rangsorolására, a források berendezés típusok, illetve konkrét berendezések közötti felosztására,
- a MÁV Zrt. és a szakterület érdekeit támogató döntés előkészítő anyagok összeállítása,
- külső és belső koordinációs tevékenység ellátása, illetve utasítás, szabály (szabvány) készítése,
- a vonatkozó jogszabályok elemzése, azok figyelembe vétele a szabályzatok, utasítások kidolgozása során,
- a távközlési szakterület stratégiai, koncepcionális terveinek összeállítása és a szabályozási módosítások kidolgozása,
- a vasúti távközlési berendezések szakmai ügyeinek hálózati szintű felügyelete, az ezzel kapcsolatos szabályozások, fejlesztések előkészítése,
- a műszaki fejlesztés célkitűzéseinek meghatározása, és a követelmény-rendszer kidolgozása,
- állásfoglalás kiadása a kijelölt műszaki biztonsági ügyekben, a vasúti biztonsági EN szabvánnyal kapcsolatban,
- kapcsolattartás és egyeztetések a fejlesztő, gyártó, tanúsító szervezetekkel, hatóságokkal,
- részvétel a kiemelt jelentőségű tenderek feltételrendszerének, szakmai követelményrendszerének kidolgozásában, felülvizsgálatában, a beadott ajánlatok szakmai elbírálásában, illetve szakértői szintű képviseltet lát el a lebonyolításnál és a műszaki átadásnál,
- távközlési szakterületet érintő előtervek, engedélyezési-, valamint kiviteli tervek véleményezése.

Amire a munkakör betöltéséhez szükség van
- felsőfokú szakirányú állami iskolai végzettség – (villamosmérnök, mérnökinformatikus diploma),
- felsőfokú vasúti szakképesítés,
- 19/2011 NFM rendelet szerinti egyszerűsített forgalmi vizsga (távközlési szakszolgálat),
- hasonló munkakörben szerzett legalább 5 év szakmai tapasztalat,
- magas szintű MS Office ismeretek

Amit ajánlunk
- hosszútávú, biztos munkalehetőség,
- rugalmas munkaidőbeosztás,
- béren kívüli juttatás,
- önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás,
- támogató és barátságos környezet,
- utazási kedvezmények.

Munkavégzés helye
Budapest

Munkaidő
Teljes munkaidő

Foglalkoztatás formája
Határozatlan idejű

2021-05-16

Vállalati bemutatkozó
A MÁV Zrt. a magyarországi közforgalmú vasúti pályahálózat nagy részének üzemeltetőjeként mintegy 7000 kilométernyi vaspálya és az ahhoz kapcsolódó infrastruktúra működtetéséről gondoskodik. Teljes körűen látja el az üzemeltetési, forgalomirányítási és karbantartási, valamint részben a felújítási feladatokat.

Budapest
Full time

Published on 04.05.2021