SENIOR KÖNYVELŐ

Az alábbi álláslehetőséget szeretném a figyelmébe ajánlani:

Székesfehérvári Megbízónk - egy modern 400 fős multinacionális autóipari beszállító vállalat  – részére keresünk  új  munkatársat az alábbi pozíció betöltésére:

SENIOR  KÖNYVELŐ

Munkavégzés helye: Székesfehérvár

Feladatok

  • A vállalat könyvelési tevékenységének ellátása a magyar számviteli elveknek megfelelően,
  • Adóbevallások elkészítése (beleértve a környezetvédelmi termékdíj bevallást is) a kapott kalkulációk alapján. Adófolyószámla havi egyeztetése a főkönyvi kivonathoz, eltéréselemzés (reconciliation feladatok a számlákhoz kapcsolódóan).
  • ÁFA bevallások készítése,
  • Biztosítja a különböző hatóságokkal a folyamatos kommunikációt, a szükséges jelentések, bevallások és egyéb dokumentumok időben való elküldését.
  • Adójogszabályok naprakész követése.
  • Szállítói számlák iktatása, könyvelése a költségvetéssel való összhang biztosításával – ennek kapcsán a társosztályokkal történő egyeztetés, számlák mindenkori leigazoltatásával. Kimenő számlák kiállítása és könyvelése
  • A havi és éves zárásokhoz kapcsolódó könyvelések elvégzése (időbeli elhatárolások, analitikus nyilvántartások összeállítása, naprakészen tartása,
  •  Havi egyenlegek egyeztetése a kapcsolt vállalkozásokkal, eltérések kivizsgálása, megoldása
  • Szállítói- és vevői korosító lista elkészítése hónap zárásakor.
  • Tárgyi eszközök és immateriális javak – beleértve a befejezetlen beruházásokat is – beszerzési számláinak könyvelése (aktiválás, selejtezés, kivezetés, értékesítés, stb.), tárgyi eszközök és immateriális javak analitikáinak naprakész és pontos vezetése, jegyzőkönyvek készítése. Tárgyi eszköz leltár levezetése (leltár megszervezése, koordinálása, leltárkiértékelés, jegyzőkönyvek készítése, javaslattétel a selejtezésre vonatkozóan a magyar és belga vezetés részére), eltérések könyvelése.
  • Capex – tárgyi eszköz – riport elkészítése, nyitott tételek nyomon követése, havi egyenlegek részletes egyeztetése, KPI tábla naprakész vezetése, társosztályok tájékoztatása a keretek felhasználásáról.
  • Biztosítani a vállalat számára szükséges, gördülékeny napi működést biztosító pénzkészletet. A rövidtávú, gördülő cash-flow terv elkészítése, javaslattétel a pénzügyi folyamatokhoz kapcsolódóan. KPI tábla naprakész vezetése a pénzeszközökről
  • Egyéb a munkaköréhez tartozó feladatok végrehajtása a pénzügyi vezető utasítása alapján.

Amit elvárunk

  • minimum 3 év könyvelői pozícióban eltöltött tapasztalat (vállalkozások könyvelésében szerzett gyakorlati ismeret)
  • mérlegképes könyvelői képesítés;
  • a könyvelői munka ellátásához szükséges forgalmi adó ismeretek;
  • felhasználói szintű informatikai, MS Office ismeret;
  • jó kommunikációs és együttműködési készség;
  • megbízhatóság és önálló munkavégzés, problémamegoldó képesség;
  • szakmai igényesség és motiváltság.
  • SAP integrált rendszer ismerete;
  • alapfokú angol nyelvismeret.

Amit kínálunk

  • versenyképes juttatási csomag (cafeteria, éves bónusz);
  • angol nyelvtanulás támogatása;
  • stabil munkáltatói háttér;
  • szakmai kihívások és fejlődési lehetőség;
  • felelősségteljes munkakör, önállóság;
  • kiváló munkahelyi légkör.

Ha az álláshirdetés felkeltette érdeklődését, kérem, küldje el részemre a magyar nyelvű szakmai önéletrajzát!

Üdvözlettel:

Vancsa István
Ügyvezető Partner
A-Credit 2000 Tanácsadó és Szolgáltató Kft.
8000 Székesfehérvár Budai út 9-11.
Looking for the Best.....

Székesfehérvár
Fejér
Full time
2 years
Vocational school

Published on 29.06.2020