DATA ENGINEER

Feladatok:

  • ETL folyamatok írása SQL-ben, data lake-ek, funkcionális adattáblák és data cube-ok kialakításához BI és Big data rendszerekben, struktúrált és struktúrálatlan adatok központi tárolásának céljából,
  • ETL folyamatok dokumentálása,
  • Dokumentációk frissítése,
  • Tesztek írása és dokumentálása,
  • Irányított hibaelhárítás, 3. szintű támogatás.

Elvárás:

  • Főiskolai vagy egyetemi végzettség IT vagy Villamosmérnöki területen,
  • Minimum egy éves fejlesztői tapasztalat az alábbi programnyelvek egyikében: Python, C++, C#
  • Minimum egy éves tapasztalat data engineering, data science, data warehousing, vagy business intelligence területen,
  • Adatmodellezés mély ismerete, algoritmusok és adatstruktúrák ismerete,
  • Középfokú angol nyelvtudás szóban és írásban,
  • Naprakész ismeretek az informatikai megoldások, és data engineer ipari trendek területén.

Előny:

  • Alapszintű Unix/Linux ismeret,
  • Verziókezelő rendszerek ismerete (CI/CD folyamatok),
  • Munkatapasztalat legalább az alábbi területek egyikén:
    • Big-Data és data streaming ecosystems (MS Azure or Cloudera Hadoop stack),
    • Komplex ETL folyamatok kialakítása, RDBMS fejlesztés (MS SQL szerver).

Juttatások:

  • Cafetéria,
  • Laptop,
  • Jó csapat,
  • Modern irodai környezet,
  • Home office lehetőség,
  • Rugalmas munkaidő.

Munkavégzés helye: Budapest XI. kerület, InfoPark.

Munkaidő: Hétfőtől péntekig, rugalmas munkaidő.

Amennyiben felkeltette érdeklődését a pozíció, küldje el nekünk önéletrajzát a JELENTKEZÉS gombra kattintva!

Budapest
Full time

Published on 18.06.2021