Pozíció leírása / Job description

Partnerünk a világ egyik legnagyobb gyártója a biaxiálisan orientált, azaz a kétirányban nyújtott (BOPP) öntött polipropilén (CPP) és a biológiailag lebontható fóliáknak (BoPLA). A gyártott fóliatípusokat élelmiszercsomagolásra, cimkefóliaként, ragasztószalagként és egyéb csomagolási anyagként is értékesítik. Ezeket a fóliákat a cég 11 gyáregységében, 6 kontinensen gyártja: Dubai, Oman, Egyiptom, Olaszország, Magyarország (Tiszaújváros), Ausztrália, USA, Kanada, Spanyolország, Kolumbia és Mexikó.

  • kereskedelmi terv teljesítése a cég vezetősége által meghatározott mennyiségi és árbevételi céloknak megfelelően
  • a piac szisztematikus feltérképezése: feldolgozók, végfelhasználók
  • új vevők felkutatása, megszerzése, vevői kör bővítése - vevői elégedettség növelése
  • rendszeres vevőlátogatás és jelentés, folyamatos kapcsolatatartás, kommunikáció a már meglévő és leendő vevőkkel
  • árajánlat kidolgozása a cég által meghatározott árpolitikának megfelelően
  • tárgyalás, vevőkkel kötendő szerződés előkészítése
  • kereskedelmi, marketing piaci stratégia kidolgozásában és végrehajtásában történő részvétel - piaci és vevői igények felmérése - piacfigyelés, piackutatás, piacfejlesztésre irányuló javaslatok megtétele
  • vevőszolgálati munkatársak munkájának koordinálása, felügyelete, irányítása
  • részvétel nemzetközi kiállításokon, partnertalálkozókon, konferenciákon
  • a cégcsoport kereskedelmi találkozóin és oktatásain való aktív részvétel, az ott meghatározott célok elérése, ill. a megszerzett tudás kamatoztatása saját tevékenységében
  • a termék ismeret folyamatos fejlesztése - termék portfólió promóció és menedzsment - eladási portfólió bővítése, a speciális termékek részarányának növelése a piacon
  • K+F részleggel történő folyamatos együttműködés a vevői igényekkel összhangban
  • a vevők fizetőképességének nyomonkövetése, fizetési magatartás javítása
  • vevői készlet folyamatos ellenőrzése, és a régi raktárkészlet aktív csökkentése
  • az adatszolgáltatások határidőre történő leadása - együttműködés a BU Flexibles Packaging és Labels csapatokkal

Elvárások / Requirements

  • Több éves kereskedelmi, értékesítési tapasztalat (előny: műanyagipari termékek értékesítésében szerzett)
  • Egyetemi/Főiskolai szakirányú végzettség
  • Angol aktív tárgyalóképes (ff. nyelvtudás)
  • Utazási hajlandóság külföldre (Oroszország, Baltikum, Ukrajna, Moldávia)
  • parnerlátogatás, vevői piacszerzés (repülővel, saját gépkocsival, térítéssel)

Előny:

  • Orosz/horváth/szlovák/szlovén/román aktív tárgyalóképes nyelvtudás.
  • Lakóhely: Tiszaújváros 80 km vonzáskörzetében

Elvárt személyi attitüdök:

  • Kiváló kommunikációs , tárgyalási készség
  • Proaktív gondolkodás
  • Vevőközpontú, eredményorientált beállítottság

Amit nyújtunk / Benefits

  • versenyképes kereseti lehetőség,
  • éves prémium: kb. 1 havi alapbér
  • 13. havi bér
  • MKB önkéntes nyp. ( 5% munkáltatói hozzjárulás)
  • Élet és balesetbizosítás
  • Cafeteria: nettó 170.000 Ft
  • Év közbeni csekély értékű juttatások
  • Angol nyelvtanulási, nyelvfejlesztési lehetőség
  • Nemzetközi munkakörnyezet

Randstad Hungária Kft. logó

Piacmenedzser

Tiszaújváros
Full time

Published on 01.12.2021