Követeléskezelési terület

Üzletfejlesztési szakértő

munkatársat keres

Általános feladatok:

  • Követeléskezelési folyamatok (puha behajtás, hard behajtás, jogi folyamatok) kidolgozása, szabályozása, bankcsoport szintű felügyelete
  • A követeléskezelési folyamatokhoz szükséges együttműködési -, megbízási szerződések elkészítése, partneri egyeztetések menedzselése, észrevételek egyeztetése, a szerződéskötési folyamat nyomon követése
  • Követeléskezelési rendszert érintő üzleti specifikációk készítése, fejlesztések menedzselése
  • Szabályzatok készítése, jogi - és folyamatszempontú véleményezése
  • A behajtási folyamatokat érintő új jogszabályok, jogszabályváltozások, felügyeleti ajánlások nyomon követése, implementálása
  • Követeléskezelési folyamatokat, rendszert érintő oktatási anyagok készítése, oktatások tartása
  • Felsővezetők részére előadás, prezentáció készítése
  • Kapcsolattartás, együttműködés a társosztályokkal
  • Egyedi ügyletek behajtási szempontú vizsgálata, javaslattétel problémák megoldására

Elvárások:

  • Felsőfokú végzettség
  • Releváns jogszabályok (Pl.: Hpt., Vht., Are tv., stb.), Felügyeleti ajánlások, elvárások ismerete és gyakorlati alkalmazása
  • min. 2-3 éves hitelintézetnél és/vagy pénzügyi vállalkozásnál hátralék,- követeléskezelési (folyamatszervezés, hálózatirányítás) területen szerzett tapasztalat, vagy min 2-3 éves, követeléskezeléssel napi szinten foglalkozó ügyvédi irodában, illetve végrehajtó irodában szerzett tapasztalat
  • Felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (Word, Excel, PowerPoint)
  • Képesség az önálló és a csapatban való munkavégzésre egyaránt
  • Jó problémamegoldó képesség, kreativitás és kezdeményező készség
  • Kiváló kommunikációs képesség
  • Precizitás, nagyfokú munkabírás
  • Feladatok önálló menedzselése
  • Felelősségvállalás, megbízhatóság
  • Jó stressztűrő képesség
  • Közép szintű, aktív angol nyelvismeret

Előny:

  • jogi végzettség
  • jogi szakvizsga
  • 2-3 évnél hosszabb szakmai tapasztalat

Az ideális jelölt:

  • Szakmailag felkészült, precíz, jó átlátó képességű
  • Önálló munkavégzésre alkalmas
  • Feladat-, és célorientált
  • Dinamikus, agilis, gyors gondolkodású
  • Optimista szemléletű, csapatjátékos

Amit kínálunk:

  • Folyamatos fejlődési lehetőség
  • Aktív jelenlét Magyarország vezető bankjánál
  • Változatos feladatok
  • Önálló feladatkörök
  • Részvételi lehetőség szakmai oktatásokon, rendezvényeken
  • Versenyképes jövedelem, béren kívüli juttatási csomag
  • Részvétel követeléskezelési rendszer kialakításában, optimalizálásában, fejlesztésében
  • Szakmailag felkészült, dinamikus, optimista csapat

Budapest
Pest
Full time
2 years
Bachelor

Published on 08.08.2020