Similar jobs like this one

A Tőkeszámítási, Helyreállítási és Hitelportfólióelemzési Főosztály

Projektmenedzsment Tanácsadó

pozícióba

keresi leendő munkatársát.

A terület feladatai közé tartozik a 11 országra kiterjedő Bankcsoport átfogó tőkemenedzsmentje, beleértve a belső tőkemegfelelés értékelési folyamat (ICAAP) keretében a főbb releváns kockázatok (hitelkockázat, stratégiai kockázat, ingatlankockázat stb.) elemzése, a bank tőkemegfelelésére irányuló stressz tesztek koordinálása. A főosztály felelős emellett a Bankcsoport értékvesztés képzési módszertanának kialakításáért, behajtás controlling rendszerének működtetéséért, Helyreállítási és Reorganizációs tervének fejlesztéséért, valamint hitelezési kockázatokkal kapcsolatos rendszeres és ad-hoc vezetői döntéstámogató elemzések készítéséért is.

Feladatok:

  • Részvétel a főosztály feladatainak koordinálásában, munkafolyamatok összehangolásában, nyomon követésében
  • A szakterület működési tapasztalatainak összegyűjtése, működéssel kapcsolatos adatok elemzése, feldolgozása, fejlesztési javaslatok kidolgozása
  • Best practice-ek elemzése, kutatása, környezetfigyelés, javaslatok kidolgozása
  • A szakterületet érintő projektekben történő részvétel
  • Részvétel a projekt tervezési fázisában a célok alábontásában, a részletes ütemezés, a működési modell, az erőforrás tervek kialakításában, a kockázatok elemzésében, a projekt működési kereteinek kialakításában
  • Státusz, beszámoló készítése a vezető részére
  • Társterületi egyeztetések, potenciális partnerek és beszállítók felkutatása
  • Oktatás és kommunikáció tervezése és részvétel a megvalósításban
  • A projekt fejlesztési szakaszában operatív feladatok ellátása, együttműködés a projekttagokkal, teamekkel
  • Részvétel a támogató IT megoldások bevezetésében
  • Közreműködés a projekt zárással kapcsolatos feladatokban, a projekthez kapcsolódó tapasztalatok, az esetleges további fejlesztési célok kialakításában
  • Kapcsolattartás az anyabanki, illetve leánybanki társterületekkel

Akit keresünk, rendelkezik:

  • Felsőfokú egyetemi végzettséggel,
  • Min. 4 év hasonló munkakörben szerzett tapasztalattal,
  • Magas szintű angol nyelvismerettel (szóban és írásban),
  • Projekt specifikus folyamat ismerettel,
  • Magasszintű projekt specifikus IT ismerettel,
  • Kiemelkedő problémamegoldó és szervező készséggel,
  • Proaktív hozzáállással

Amit előnynek tartunk:

  • Banki tapasztalat

Amit kínálunk:

  • Az OTP Csoport az egyetlen hazai központú nemzetközi bankcsoport, így csapatunk tagjaként lehetőséged nyílik szakmai tapasztalatot szerezni a leánybankokra is kiterjedő projektmenedzsmentben
  • Hosszútávon számítunk munkatársainkra, nagy hangsúlyt fektetünk karrierjük, szakmai fejlődésük támogatására
  • Versenyképes kompenzációs csomag
  • Fiatal, innovatív csapat

Projektmenedzsment tanácsadó

Budapest
Pest
Full time
3 - 5 years of experience
Bachelor

Published on 20.01.2021