MIKROBIOLÓGUS/TECHNIKUS

Feladatai:

  • A munkafelületek rendszeres fertőtlenítése.
  • Munkafolyamat során keletkező szennyeződött eszközök (lombik, pipettahegy, kémcső, stb.) tisztítása, fertőtlenítése.
  • Labor fogyóeszközök, vegyszerek leltárazása.
  • Laborban alkalmazott táptalajok, oldatok elkészítése, eszközök sterilezése, kísérletekhez szükséges előkészületek elvégzése.
  • Talaj és növényminták feldolgozása (szárítás, darálás, porciózás) .
  • Növénykísérletekhez történő előkészület (cserepek mosása, fertőtlenítése, megtöltése homokkal, magok csíráztatása, vetés), öntözés.
  • Fitotronban végzett növény kísérletekben való aktív részvétel.
  • A kísérletekben való segédkezés.
  • Mikrobiológiai vizsgálatok kivitelezése (baktériumokkal és fonalas gombákkal)
  • Alapvető laboratóriumi műszerek ismerete.
  • Táptalaj készítés, törzsfenntartás, tiszta tenyészetek készítése, élő sejtszám meghatározás.
  • Gyártáshoz szükséges oltóanyag előállítása.
  • Gyártásközi mintavétel és ellenőrzés.
  • Analitikai mérések kivitelezése (enzim, fitohormon, mikotoxin vizsgálatok)
  • Eredmények papíron és elektronikus formában történő dokumentálása

Alapfeltétel:

  • Felsőfokú szakirányú végzettség (biológus, mikrobiológus, biomérnök) vagy mikrobiológiai technikus vagy Vegyésztechnikus végzettség vagy középfokú végzettség
  • 1-3 év laboratóriumban szerzett munkatapasztalat
  • Középfokú angol nyelvtudás
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeretek (Excel, Word)
  • Elhivatottság, megbízhatóság,  önálló és csapatban történő munkavégzés
  • Fizikai és labormunkára való hajlandóság
  • Pontos, precíz munkavégzés

Előnyt jelent:

  • Az aszeptikus munkavégzésben, a mikroszkóp használatban és spektrofotometriás mérésekben való jártasság.
  • B kategóriás jogosítvány

Amit kínálunk:

  • Azonnali munkakezdés
  • Hosszú távú munkalehetőség, stabil vállalati háttér
  • Versenyképes fizetés
  • Teljes körű betanítás
  • Önálló és csapatban történő munkavégzés

Munkavégzés helye: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Beszterec

Amennyiben megfelelsz az elvárásoknak, és úgy érzed Rád van szüksége partnerünknek, úgy várjuk jelentkezésedet honlapunkon keresztül is!

Hajdú-Bihar
Full time

Published on 12.02.2021