Similar jobs like this one

Middle Office munkatárs

Az OTP Bank Nyrt. Eszköz-Forrás Menedzsment Igazgatóság (ALM) Middle Office Főosztálya munkatársat keres. A Middle Office Főosztály felelős többek között a Treasury eredményméréséért, a derivatív és értékpapír ügyletek valós értékeléséért, a nostro számlák kezeléséért, illetve a derivatív ügyletekre vonatkozó szabályozói követelményeknek való megfelelésért.

Terület főbb feladatai:

  • Markets területek árbevételének és költségeinek a mérése és riportolása
  • Az eredménymérési módszertan és riportolási lehetőségek folyamatos fejlesztése
  • A Markets területek eredményméréséhez szükséges piaci adatok biztosítása, mentése és folyamatos monitoringja
  • Operatív likviditásmenedzsment keretében a deviza és forint likviditási pozíció meghatározása, valamint a kötelező tartaléknak való megfelelés biztosítása
  • EMIR, MiFID, SFTR követelményeknek való megfelelés biztosítása
  • ISDA/CSA megállapodásokkal kapcsolatos kalkulációs és egyeztetési feladatok ellátása
  • Aktív támogatás a külföldi leányvállalati Middle Office területek számára, munkájuk folyamatos koordinálása

Elvárások:

  • Statisztikai és Excel modellezési ismeretek
  • Hatékony munkavégzés rövid határidők betartásával
  • Erős problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodás
  • Önállóság, proaktívitás, folyamatos tanulni akarás
  • Angol nyelv magabiztos ismerete
  • Pályakezdők és tapasztaltabb kollegák jelentkezését egyaránt várjuk

Előnyt jelent:

  • Hasonló (Middle Office, ALM, Treasury, Kontrolling) vagy egyéb banki területen szerzett tapasztalat
  • Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség (Pénzügy, Befektetés-elemzés szakirány további előny)

Amit kínálunk:

  • 11 országban működő Bankcsoport anyabankjaként Magyarországon egyedülálló tapasztalatszerzési, szakmai fejlődési  lehetőség
  • Aktív együttműködés anyabanki és külföldi leányvállalati kollégákkal, számos banki szervezeti egység munkájának megismerési lehetősége
  • Változatos, lendületes munkavégzés
  • Versenyképes fizetés, vonzó juttatási csomag
  • Munkáltatói támogatás a life-long learning-ben

Budapest
Pest
Full time
no work experience required
Vocational school

Published on 22.12.2021