Laborasszisztens

A Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. Magyarország vezető állami tulajdonú alkalmazott kutatóintézete, amelynek célja az iparban közvetlenül felhasználható technológiák előállítása és K+F szolgáltatások nyújtása,

szegedi telephelyére munkatársat keres

munkakörbe.

Feladatok:

  • Részvétel laboratóriumi kutatási feladatok elvégzésében, a kísérleti munka segítése a kutatási munkatársak irányításával.
  • Napi rutin mérések elvégzéséhez szükséges előkészítő műveletek lebonyolítása, az ehhez kapcsolódó dokumentáció naprakész vezetése.
  • Mintavételek elvégzése, a minták előírás szerinti tárolása, megőrzése.
  • Oldatok, reagensek készítése, minta-előkészítés.
  • Alap mérőműszerek ellenőrzése, kalibrálása.
  • A vizsgálatokhoz használt üveg- és egyéb eszközök előírásnak megfelelő tisztítása, tisztán tartása.
  • Az elvégzett vizsgálatok, mérések dokumentálása az érvényes és vonatkozó szabályozásoknak megfelelően.
  • A vizsgálati eredmények kiszámítása, javaslattétel, a jóváhagyott eredmények rögzítése a számítógépes rendszerben.
  • A vizsgálatokhoz szükséges vegyszerek, eszközök, műszerek rendeltetésszerű használata, karbantartása, tisztítása, állagának megőrzése, előírásszerű tárolása, kalibrálások elvégzése.
  • A laboratóriumi eszközök számbavétele, azok esetleges laborok közti mozgásának rögzítése.
  • Laboratóriumi vegyszerlista vezetése, hiányzó, fogyó vegyszerek jelzése a felettes felé.

Elvárások:

  • Legalább 3 éves gyakorlat laboratóriumi munkavégzésben.
  • Minimum középfokú végzettség.
  • Tapasztalat steril munkakörülmények között végzett munkavégzésben (baktériumokkal, algákkal, gombákkal).
  • Tapasztalat mikrobiológiában és/vagy kémiai analitikában.
  • MS office stabil felhasználói szintű alkalmazása.
  • Mikroszkóp felhasználó szintű alkalmazása.
  • Precíz, önálló munkavégzés.
  • Megoldásorientált gondolkodásmód.
  • 10 kg feletti tömegű vegyszer, laboreszköz napi szintű kezelése, mozgatása önállóan.

Előny:

  • Tapasztalat mikroorganizmusok átoltásában, fenntartásában, ellenőrzésében.
  • Alap molekuláris biológiai tapasztalat (DNS tisztítás, PCR, qPCR).
  • Angol nyelvismeret (A2).
  • Folyadék- és gázkromatográfiás minta-előkészítésekben szerzett ismeret.
  • Monotonitástűrés.

Amit kínálunk:

  • Versenyképes jövedelem + juttatások (Cafeteria és Bónusz/Jutalom).
  • Változatos, szakmai fejlődést biztosító önálló feladatok.
  • Családias, barátságos légkör.
  • Megbízható, stabil hátterű cég.
  • Teljes munkaidő: heti 40 óra.
  • Határozatlan idejű jogviszony.

Munkavégzés helye: 6726 Szeged, Derkovits fasor 2.

Jelentkezni magyar nyelvű önéletrajzzal lehet 2020. február 28-ig.

Szeged
Csongrád
Full time
3 - 5 years of experience
Secondary technical school

Published on 2020-02-28